Börjar: 17 apr 2024 09:24Avslutas: 25 apr 2024 17:00

25 APRIL 2024

ANNIE BERGMAN. Etsning, "torget i Lucca", signerad & daterad -16
31975
SlutprisInga bud
ANTONIO CITTERIO för B&B Italy. Fåtölj "Baicity", Cremefärgat läder.
31967
Slutpris80 SEK
2 Hinkar/spannar. Emaljerad plåt, Polen.
31965
Slutpris100 SEK
Diverse textil.
31963
Diverse textil.
SlutprisInga bud
Servisdelar. Bavaraia/Tirschenreuth, 31 delar.
31990
Slutpris80 SEK
Diverse böcker.
31986
Diverse böcker.
Slutpris80 SEK
ASBJÖRN WIEN. Olja på duk, signerad A. Wien.
31030
Slutpris20 SEK
Brevvåg.
31956
Brevvåg.
Slutpris80 SEK
LARS NERMAN. Litografi, signerad & numrerad 485/560.
30475
SlutprisInga bud
Delar av Kaffeservis, "Bankett", Gustavsberg.
31948
Slutpris120 SEK
Diverse kokböcker.
31946
Diverse kokböcker.
Slutpris80 SEK
Diverse glas. Bl.a Boda, Orrefors, Nybro m.m.
31966
SlutprisInga bud
ACKE ÅSLUND. Etsning, signerad & daterad 1918.
31974
SlutprisInga bud
Byrå. "Paris", 6 lådor.
31968
Byrå. "Paris", 6 lådor.
Slutpris200 SEK
31535
SlutprisInga bud
Balja/Gryta, Zink.
31957
Balja/Gryta, Zink.
Slutpris120 SEK
Servisdelar. "Mod Karin", Hackefors.
31992
Slutpris200 SEK
Bing & Gröndal. 5 Figuriner, fåglar.
31952
Slutpris200 SEK
LOUIS ZELIG. Olja på pannå, signerad & daterad -57.
31979
Slutpris100 SEK
3 Modellbåtar. Samtida.
31945
3 Modellbåtar. Samtida.
Slutpris140 SEK
NILS JOHANSON. Litografi, signerad, daterad -89 & numrerad 36/50.
30476
SlutprisInga bud
Diverse böcker.
31987
Diverse böcker.
Slutpris80 SEK
HJORT KNUDSEN. Fåtölj, "Harlem" Dansk design.
31972
Slutpris320 SEK
JOHANSON-THOR. Etsning, signerad & daterad 1915.
31976
Slutpris140 SEK
Zinkspann.
31955
Zinkspann.
Slutpris80 SEK
BJÖRN GIDSTAM. Teckning, signerad & daterad -58.
30479
SlutprisInga bud
Diverse garn.
31950
Diverse garn.
Slutpris80 SEK
Krus, Rörstrand.
31712
Krus, Rörstrand.
Slutpris120 SEK
Diverse böcker.
31991
Diverse böcker.
Slutpris120 SEK
Skrivbordsstol. Plast & metall.
31973
Slutpris120 SEK
ANN-MARIE BJÄRHOLM. Akvarell, signerad.
30480
Slutpris20 SEK
Svärd. Indonesien.
31951
Svärd. Indonesien.
Slutpris80 SEK
HACKEFORS. "Saga", 20 delar.
31962
HACKEFORS. "Saga", 20 delar.
Slutpris100 SEK
MARGIT WENER MÜLLER. Litografi, "Torekov", signerad & numrerad 653/2000.
31978
SlutprisInga bud
Vitrinskåp. Samtida.
31969
Vitrinskåp. Samtida.
Slutpris350 SEK
HARALD SALOMON, Figurin, "Baliflickan", Rörstrand, 1900-tal.
31708
Slutpris290 SEK
Diverse hattar.
31958
Diverse hattar.
Slutpris120 SEK
2 Karmstolar. 1800-Talet.
31971
2 Karmstolar. 1800-Talet.
Slutpris80 SEK
Delar av kaffeservis. "Gröna Anna", Rörstrand.
31959
Slutpris500 SEK
Diverse plast & plåtburkar.
31961
Diverse plast & plåtburkar.
Slutpris200 SEK
DAGMAR GLEMME. Litografi, signerad.
31981
Slutpris350 SEK
Vattenkanna, Plåt.
31954
Vattenkanna, Plåt.
Slutpris120 SEK
2 Korgar.
31949
2 Korgar.
Slutpris80 SEK
Goebel. 5 delar.
31964
Goebel. 5 delar.
Slutpris100 SEK
Sevisdelar. "Katharina", Weimar, Tyskland, 13 delar.
31552
Slutpris550 SEK
Diverse. Bl.a Äldre tennslevar m.m.
31960
SlutprisInga bud
31977
SlutprisInga bud
Väggsköld, Gjutjärn, Munkar.
31953
Väggsköld, Gjutjärn, Munkar.
SlutprisInga bud