Börjar: 17 apr 2024 09:24Avslutas: 25 apr 2024 17:00
25 APRIL 2024
31975
ANNIE BERGMAN. Etsning, "torget i Lucca", signerad & daterad -16
SlutprisInga bud
31967
ANTONIO CITTERIO för B&B Italy. Fåtölj "Baicity", Cremefärgat läder.
Slutpris80 SEK
31965
2 Hinkar/spannar. Emaljerad plåt, Polen.
Slutpris100 SEK
31963
Diverse textil.
SlutprisInga bud
31990
Servisdelar. Bavaraia/Tirschenreuth, 31 delar.
Slutpris80 SEK
31986
Diverse böcker.
Slutpris80 SEK
31030
ASBJÖRN WIEN. Olja på duk, signerad A. Wien.
Slutpris20 SEK
31956
Brevvåg.
Slutpris80 SEK
30475
LARS NERMAN. Litografi, signerad & numrerad 485/560.
SlutprisInga bud
31948
Delar av Kaffeservis, "Bankett", Gustavsberg.
Slutpris120 SEK
31946
Diverse kokböcker.
Slutpris80 SEK
31966
Diverse glas. Bl.a Boda, Orrefors, Nybro m.m.
SlutprisInga bud
31974
ACKE ÅSLUND. Etsning, signerad & daterad 1918.
SlutprisInga bud
31968
Byrå. "Paris", 6 lådor.
Slutpris200 SEK
31535
SlutprisInga bud
31957
Balja/Gryta, Zink.
Slutpris120 SEK
31992
Servisdelar. "Mod Karin", Hackefors.
Slutpris200 SEK
31952
Bing & Gröndal. 5 Figuriner, fåglar.
Slutpris200 SEK
31979
LOUIS ZELIG. Olja på pannå, signerad & daterad -57.
Slutpris100 SEK
31945
3 Modellbåtar. Samtida.
Slutpris140 SEK
30476
NILS JOHANSON. Litografi, signerad, daterad -89 & numrerad 36/50.
SlutprisInga bud
31987
Diverse böcker.
Slutpris80 SEK
31972
HJORT KNUDSEN. Fåtölj, "Harlem" Dansk design.
Slutpris320 SEK
31976
JOHANSON-THOR. Etsning, signerad & daterad 1915.
Slutpris140 SEK
31955
Zinkspann.
Slutpris80 SEK
30479
BJÖRN GIDSTAM. Teckning, signerad & daterad -58.
SlutprisInga bud
31950
Diverse garn.
Slutpris80 SEK
31712
Krus, Rörstrand.
Slutpris120 SEK
31991
Diverse böcker.
Slutpris120 SEK
31973
Skrivbordsstol. Plast & metall.
Slutpris120 SEK
30480
ANN-MARIE BJÄRHOLM. Akvarell, signerad.
Slutpris20 SEK
31951
Svärd. Indonesien.
Slutpris80 SEK
31962
HACKEFORS. "Saga", 20 delar.
Slutpris100 SEK
31978
MARGIT WENER MÜLLER. Litografi, "Torekov", signerad & numrerad 653/2000.
SlutprisInga bud
31969
Vitrinskåp. Samtida.
Slutpris350 SEK
31708
HARALD SALOMON, Figurin, "Baliflickan", Rörstrand, 1900-tal.
Slutpris290 SEK
31958
Diverse hattar.
Slutpris120 SEK
31971
2 Karmstolar. 1800-Talet.
Slutpris80 SEK
31959
Delar av kaffeservis. "Gröna Anna", Rörstrand.
Slutpris500 SEK
31961
Diverse plast & plåtburkar.
Slutpris200 SEK
31981
DAGMAR GLEMME. Litografi, signerad.
Slutpris350 SEK
31954
Vattenkanna, Plåt.
Slutpris120 SEK
31949
2 Korgar.
Slutpris80 SEK
31964
Goebel. 5 delar.
Slutpris100 SEK
31552
Sevisdelar. "Katharina", Weimar, Tyskland, 13 delar.
Slutpris550 SEK
31960
Diverse. Bl.a Äldre tennslevar m.m.
SlutprisInga bud
31977
SlutprisInga bud
31953
Väggsköld, Gjutjärn, Munkar.
SlutprisInga bud