Börjar: 25 jun 2024 06:28Avslutas: 2 jul 2024 17:00
2 JULI 2024
33202
SVEN ERIK HÖJLAND. Olja på duk, "Vinterlandskap", signerad.
Slutpris80 SEK
33138
Diverse brännarerör till fotogenlampor.
Slutpris140 SEK
33204
PELARBORD, med intarsia, 1900-talets andra hälft.
Slutpris80 SEK
33404
Vändbänk. Bemålad, 1800/1900 talet.
Slutpris350 SEK
33198
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, "Interiör med sittande pojke", osignerad.
SlutprisInga bud
33187
AMERIKAUR, 1900-talet.
Slutpris80 SEK
33196
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Flicka med leksak", signerad samt daterad 1955.
SlutprisInga bud
33403
Säng. Uma-sängen, hopfällbar, trä, tidigt 1900-tal.
SlutprisInga bud
33417
2 Väggljusstakar. Malm.
Slutpris160 SEK
33171
ROLAND BORÉN. Färglitografi, "1-2-3", signerad & numrerad 290/360.
SlutprisInga bud
33416
BO BORGSTRÖM. Ljuslykta, "Tulpan", Royal Krona.
Slutpris200 SEK
33408
Salongsbord. Mahogny, 1800 talet.
Slutpris80 SEK
33172
ROLF MAGNUSSON. Gouache, "Skånegård", signerad Rolf M.
SlutprisInga bud
33414
Sekretär. Art Deco, Tidigt 1900-tal.
Slutpris100 SEK
33420
4 Vikter. 1Kg, 5 Hg, 2 Hg & 1Hg.
Slutpris80 SEK
33412
Golfbag med klubbor.
Slutpris140 SEK
33418
3 St Johan & Lotta.
SlutprisInga bud
33174
TRYCK, efter Bernard Buffet.
SlutprisInga bud
33426
Plåtburkar & Kockums.
Slutpris140 SEK
33193
ALLAN LINDQVIST. Blandteknink på emalj, "Renar II", signerad.
SlutprisInga bud
33423
Diverse dockor. Bl.a Elsa & Anna.
Slutpris80 SEK
33421
Barometer. Hm. Samson. Stockholm.
Slutpris80 SEK
33199
IVAN JORDELL. Pastell, "Kvinnoansikte", signerad.
SlutprisInga bud
33413
Kontorsstol. Samtida.
Slutpris140 SEK
33428
Trälåda. Värnamo Mjölkfabrik.
Slutpris120 SEK
33194
JAN RHODIN. Färglitografi, signerad och numrerad 276/360.
SlutprisInga bud
33409
Rottingsoffa & bord.
Slutpris600 SEK
33407
Äldre kontorsstol. 1950-talet.
Slutpris80 SEK
33422
2 Trasmattor. Plast.
SlutprisInga bud
33427
Diverse ramar.
Slutpris160 SEK
33200
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Kvinnoporträtt", osignerad.
SlutprisInga bud
33410
Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
Slutpris200 SEK
33173
BERNT JONASSON. Färglitografi, "Man på bänk", signerad signerad och numrerad 84/200.
SlutprisInga bud
33425
Diverse leksaker. Bl.a Superhjältar.
Slutpris80 SEK
33405
Bockbord. Bemålad, 1800/1900-talet.
Slutpris200 SEK
33419
Diverse mynt & sedlar.
Slutpris260 SEK
33197
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på papp, Signerad samt daterad 1949.
Slutpris80 SEK
33411
Bord. Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
Slutpris230 SEK
33424
Diverse dockor. med tillbehör.
SlutprisInga bud
33402
Bordslampa. Bergboms, B-106, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
33406
Kista. 1900-talet.
Slutpris100 SEK
33415
TV. Led, Luxor, 40 tum.
SlutprisInga bud
33192
JANNE BERGSTRÖM. Olja på duk, "Vårpromenad", signerad.
SlutprisInga bud