Börjar: 25 jun 2024 06:28Avslutas: 2 jul 2024 17:00

2 JULI 2024

SVEN ERIK HÖJLAND. Olja på duk, "Vinterlandskap", signerad.
33202
Slutpris80 SEK
Diverse brännarerör till fotogenlampor.
33138
Slutpris140 SEK
PELARBORD, med intarsia, 1900-talets andra hälft.
33204
Slutpris80 SEK
Vändbänk. Bemålad, 1800/1900 talet.
33404
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, "Interiör med sittande pojke", osignerad.
33198
SlutprisInga bud
AMERIKAUR, 1900-talet.
33187
AMERIKAUR, 1900-talet.
Slutpris80 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Flicka med leksak", signerad samt daterad 1955.
33196
SlutprisInga bud
Säng. Uma-sängen, hopfällbar, trä, tidigt 1900-tal.
33403
SlutprisInga bud
2 Väggljusstakar. Malm.
33417
2 Väggljusstakar. Malm.
Slutpris160 SEK
ROLAND BORÉN. Färglitografi, "1-2-3", signerad & numrerad 290/360.
33171
SlutprisInga bud
BO BORGSTRÖM. Ljuslykta, "Tulpan", Royal Krona.
33416
Slutpris200 SEK
Salongsbord. Mahogny, 1800 talet.
33408
Slutpris80 SEK
ROLF MAGNUSSON. Gouache, "Skånegård", signerad Rolf M.
33172
SlutprisInga bud
Sekretär. Art Deco, Tidigt 1900-tal.
33414
Slutpris100 SEK
4 Vikter. 1Kg, 5 Hg, 2 Hg & 1Hg.
33420
Slutpris80 SEK
Golfbag med klubbor.
33412
Golfbag med klubbor.
Slutpris140 SEK
3 St Johan & Lotta.
33418
3 St Johan & Lotta.
SlutprisInga bud
TRYCK, efter Bernard Buffet.
33174
TRYCK, efter Bernard Buffet.
SlutprisInga bud
Plåtburkar & Kockums.
33426
Plåtburkar & Kockums.
Slutpris140 SEK
ALLAN LINDQVIST. Blandteknink på emalj, "Renar II", signerad.
33193
SlutprisInga bud
Diverse dockor. Bl.a Elsa & Anna.
33423
Slutpris80 SEK
Barometer. Hm. Samson. Stockholm.
33421
Slutpris80 SEK
IVAN JORDELL. Pastell, "Kvinnoansikte", signerad.
33199
SlutprisInga bud
Kontorsstol. Samtida.
33413
Kontorsstol. Samtida.
Slutpris140 SEK
Trälåda. Värnamo Mjölkfabrik.
33428
Trälåda. Värnamo Mjölkfabrik.
Slutpris120 SEK
JAN RHODIN. Färglitografi, signerad och numrerad 276/360.
33194
SlutprisInga bud
Rottingsoffa & bord.
33409
Rottingsoffa & bord.
Slutpris600 SEK
Äldre kontorsstol. 1950-talet.
33407
Slutpris80 SEK
2 Trasmattor. Plast.
33422
2 Trasmattor. Plast.
SlutprisInga bud
Diverse ramar.
33427
Diverse ramar.
Slutpris160 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Kvinnoporträtt", osignerad.
33200
SlutprisInga bud
Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
33410
Slutpris200 SEK
BERNT JONASSON. Färglitografi, "Man på bänk", signerad signerad och numrerad 84/200.
33173
SlutprisInga bud
Diverse leksaker. Bl.a Superhjältar.
33425
Slutpris80 SEK
Bockbord. Bemålad, 1800/1900-talet.
33405
Slutpris200 SEK
Diverse mynt & sedlar.
33419
Diverse mynt & sedlar.
Slutpris260 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på papp, Signerad samt daterad 1949.
33197
Slutpris80 SEK
Bord. Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
33411
Slutpris230 SEK
Diverse dockor. med tillbehör.
33424
SlutprisInga bud
Bordslampa. Bergboms, B-106, 1900-talets andra hälft.
33402
Slutpris100 SEK
Kista. 1900-talet.
33406
Kista. 1900-talet.
Slutpris100 SEK
TV. Led, Luxor, 40 tum.
33415
TV. Led, Luxor, 40 tum.
SlutprisInga bud
JANNE BERGSTRÖM. Olja på duk, "Vårpromenad", signerad.
33192
SlutprisInga bud