37552 Skänkkanna. Tenn, 1700/1800-talet.

37552a_8dd04901eb3b129_med.jpeg
  • 37552a_8dd04901eb3b129_sm.jpeg
  • 37552b_8dd04901fb73ee6_sm.jpeg
  • 37552c_8dd049020c61d28_sm.jpeg
  • 37552d_8dd0490221ddcda_sm.jpeg
  • 37552e_8dd04902391387c_sm.jpeg
  • 37552f_8dd049024cc731d_sm.jpeg
  • 37552g_8dd049025f5f404_sm.jpeg
  • 37552h_8dd049026ed3cf5_sm.jpeg

Mäter ca: 21cm hög & 13cm i diam.

Locket lagat vid fästet.

Åldersrelaterat slitage.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK