28181 Taffelpiano. Köpenhamn, 1800 talet. Proveniens: Familjen Appeltofft i Halmstad.

28181a_8dbd7d5d9702d9b_med.jpeg
  • 28181a_8dbd7d5d9702d9b_sm.jpeg
  • 28181b_8dbd7d5da493c83_sm.jpeg
  • 28181c_8dbd7d5db932399_sm.jpeg
  • 28181d_8dbd7d5dd5d22e6_sm.jpeg
  • 28181e_8dbd7d5dee73536_sm.jpeg
  • 28181f_8dbd7d5e0231524_sm.jpeg
  • 28181g_8dbd7d5e210e54f_sm.jpeg
  • 28181h_8dbd7d5e3e2ea3c_sm.jpeg
  • 28181i_8dbd7d5e591c82f_sm.jpeg
  • 28181j_8dbd7d5e717ceba_sm.jpeg
  • 28181k_8dbd7d5e8bf763a_sm.jpeg

Mäter ca: 88cm hög & 70x164cm.

Går att spela på, men behöver stämmas/renoveras.

Åldersrelaterat slitage, repor på ena kortsidan.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK