36036
BERTIL FRIDHAGEN. Bokhylla, Teak, ur Variett-serien, AB Svenska Möbelfabrikerna. Bodafors, lanserad 1962.
Slutpris700 SEK
35960
JÖRGEN NASH. Serigrafi, "Moder och barn", efter Edvard Eriksens skulpturer, signerad & daterad 1977.
Slutpris400 SEK
35965
Soffbord. Bambuimitation, svart krom med guldfärgade hörn, 1980-talet.
Slutpris80 SEK
35933
GINO MANCA. Trädgårds-skulptur / fontän, patinerad stengods, signerad.
Slutpris550 SEK