35791
Matgrupp. Stolfabriks A.B. Smålandsstenar, Bord med 2 iläggsskivor & 4 stolar.
Slutpris260 SEK
35801
KERTTU SUVANTO- VAAJAKALLIO. Figurin, elefant, Kupittaan Savi, Findland.
Slutpris80 SEK
35799
3 Dockor. Heubach Köppelsdorf, biskviporslin, 1900-talets första hälft.
Slutpris230 SEK
35794
Soff/sidobord. Art Deco, 1930/40-talet, alm, björk & intarsiadekor.
Slutpris800 SEK
35757
Diverse äggkoppar. 50 stycken. Bl.a Rörstrand, Gefle, Figgjo Flint m.m.
Slutpris320 SEK
35804
3 Dockor. Armand Marseille, SH PB Schoenau & Hoffman, Heubach Köppelsdorf, 1900-talets första hälft.
Slutpris230 SEK