33748
CABARET, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
33787
2 Krus. 5 Liter, Höganäs keramik.
Slutpris120 SEK
33802
Luthers Evangeli Postilla, Inbunden bok, 1883 talet.
Slutpris80 SEK
33798
VÄGGUR, mahogny, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33800
Servisdelar. "Lövfald/Fallande löv", Bing & Gröndal. 55 Delar.
Slutpris140 SEK
33781
Lockurna. Glas, Böhmisk kristall.
Slutpris100 SEK
33785
TAKLAMPA, koppar och glas, 1900-tal.
Slutpris320 SEK
33761
2 Bordslampor, "Svampar", Flygsfors.
Slutpris1 000 SEK
33682
BRICKOR, 2 st, nysilver, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33733
Diverse glas. Bl.a Luminarc, Oberglas m.m.
Slutpris80 SEK
33679
KRYDDBURKAR. 7 Delar, flintgods, Gefle, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33701
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 21.
Slutpris120 SEK
33706
ÅKE LARSSON. Väggrelief, Stengods, Viken, Signerad Åke.L.
Slutpris80 SEK
33672
STIG LINDBERG. Miniatyrvas, stengods, Gustavsberg Studio, signerad, 1900-tal.
Slutpris120 SEK
33656
3 Krukor/Ytterfoder. Gustavsberg, flintporslin.
Slutpris80 SEK
33687
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33673
BERNDT FRIBERG. 2 Miniatyrskålar, stengods, Gustavsberg Studio.
Slutpris750 SEK
33721
SKRIN, bemålat trä, 18/1900-tal.
Slutpris80 SEK
33677
GLASBLÅSARGRILL med näverhandtag.
Slutpris80 SEK
33690
PARTI, armbandsur, 6 st. samtida.
Slutpris80 SEK
33713
Vas. Signerad Jablonski , Polen.
Slutpris100 SEK
33657
9 Vinglas av återvunnet glas. Samtida.
Slutpris80 SEK
33691
FICKUR, 2 st. Silver, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
33715
OLLE BROZÉN. Vas. Kosta Boda, osignerad
Slutpris80 SEK
33675
BO FAJANS. 6 Delar, stengods, Gefle.
Slutpris100 SEK
33415
TV. Led, Luxor, 40 tum.
Slutpris80 SEK
33659
Stort tvättfat. England.
Slutpris160 SEK
33699
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20.
Slutpris80 SEK
33726
Diverse maskiner.
Slutpris120 SEK
33693
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST. Skärbräda, porslin, Arabia, Finland.
Slutpris140 SEK
33660
Diverse nysilver m.m.
Slutpris120 SEK
33671
LOCKURNA. Rosenthal, porslin, Tyskland.
Slutpris160 SEK
33720
2 Bärbara Butan spisar/kök.
Slutpris100 SEK
33661
Diverse bestick m.m. Bl.a nysilver.
Slutpris140 SEK
33666
4 Delar. "Blå Blomster". Royal Copenhagen.
Slutpris140 SEK
33652
KANDELABER. 5 Armad, Samtida.
Slutpris160 SEK
33702
Slutpris160 SEK
33704
LAURITZ HJORTH. 3 Delar, keramik, Bornholm.
Slutpris80 SEK
33711
Vas. "Blå Måsen", Bing & Gröndal.
Slutpris200 SEK
33714
VAS, Ann-Katrin & Helmut Witt, Witt Keramikverkstad, signerad, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
33725
Diverse maskiner.
Slutpris180 SEK
33695
GOLV-ASKOPPAR. Ett par, vitmetall, 1900-talet.
Slutpris120 SEK
33654
2 Vägglampor. Porslin. Paris France. Porcelaine de Paris.
Slutpris180 SEK
33712
Vas. Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
33734
Barbie garderob, Barbiedocka 1958 & diverse kläder.
Slutpris500 SEK
33707
Lampfot. Bing & Gröndal.
Slutpris80 SEK
33658
Bricka. Nysilver.
Slutpris120 SEK
33662
Torso.
Slutpris160 SEK