31735
CHRISTIAN THORUP. Skål, keramik. signerad CHR.
Slutpris100 SEK
31725
Barnstol. Mimmi.
Slutpris100 SEK
31758
EINAR JOHANSEN. Terrin med hänklar & lock, Söholm.
Slutpris160 SEK
31754
JENS AAGAARD. Halskedja med hänge. Egen verkstad, niellerat sterlingsilver, 21gram.
Slutpris900 SEK
31723
BERTIL VALLIEN. Vas, "Rainbow". Kosta Boda , Signerad.
Slutpris180 SEK
31727
LARS THORÉN. 6 Assietter & skål, Rörstrand.
Slutpris100 SEK
31676
OLLE ALBERIUS. Vas, "Kraka" Rörstrand.
Slutpris100 SEK
31696
2 Delar silver. Vas Sterlingsilver med fylld fot & supkopp, Totalt 140gram.
Slutpris290 SEK
31688
Potpourrieskål på fot. Wallendorf.
Slutpris180 SEK
31681
Figurin. "Fiskare", Lladro.
Slutpris100 SEK
31547
Linnehanddukar. 9 Stycken.
Slutpris100 SEK
31711
5 Champagneglas. Möjligtvis Trelleborgs glasbruk.
Slutpris100 SEK
31679
HERTHA BENGTSSON. Vas, "Pyrola". Rörstrand.
Slutpris200 SEK
31695
JAROSLAV JEZEK. Figurin, Häst, Royal Dux.
Slutpris140 SEK
31683
Bojan. Kina, 1800 talet.
Slutpris650 SEK
31713
Ostkupa, Syco-Keramik, 1950/60-talet.
Slutpris140 SEK
31704
3 Fat. Majolika, "Ivory", Rörstrand, 1800-talet.
Slutpris120 SEK
31714
SARREGUEMINES. 10 Kaffekoppar med fat, "Fleur des Indes", Minton design, Frankrike, 1800- talet.
Slutpris2 200 SEK
31677
PER LILIENFREN. Skulptur, "Säl", glaserad keramik, Signerad.
Slutpris320 SEK
31699
Flasköppnare. "Ducky". Paris, metall, 1900-talet.
Slutpris350 SEK
31693
BO BERGMAN. Kniv i balja, Bonad Masurbjörk, Ben, läder & snöre, Signerad.
Slutpris320 SEK
31697
Kork pistol. Litograferad plåttiger auto-pistol, 1900-talet.
Slutpris80 SEK
31720
11 Kökshanddukar. Linne.
Slutpris140 SEK
31678
Diskuskastare. Grekisk Konstsouvenir. Kopia av Myron. Patinerad brons.
Slutpris140 SEK
31718
ROLF SINNEMARK, Vas, "Daisy", Kosta Boda, 1950-talet.
Slutpris80 SEK
31680
PLOCKGROSS IRMINGEN, INGEBORG. FIGURIN. Bing & Gröndal, Modell 1567.
Slutpris160 SEK
31700
ARNE BANG. Fat, Egen verkstad. glaserat stengods, signerad & daterad -50.
Slutpris140 SEK
31698
Sockertång. Silver, Sengustaviansk, 32gram, stämpar Nils Tornberg, Linköping. 1807,1
Slutpris120 SEK
31705
Slutpris100 SEK
31692
BO BERGMAN. Kniv i balja björk, läder, Egen atelje, signerad. Klinga från Brusletto.
Slutpris400 SEK
31690
SVEN PALMQVIST. Skål "Selena". Orrefors. Signerad.
Slutpris160 SEK
31675
AGNETA WALL. Vas, Egen verkstad, Trosa. Glaserat stengods, Signerad.
Slutpris120 SEK
31703
Slutpris80 SEK
31716
ULLA SÖNNERSTAM. Grisburk med lock.
Slutpris140 SEK
31706
Kopparhink med lock. 1800/1900-talet.
Slutpris180 SEK
31687
BORDSFOTOGEN. Alabaster/metall/glas, 1800/1900-talet.
Slutpris800 SEK
31694
Leksaksbil. Schuco Examico 4001.
Slutpris140 SEK
31684
DALAHÄST. 1900-talets första del.
Slutpris100 SEK
31521
Karmstol. Rokokostil.
Slutpris80 SEK
31655
2 Hinkar, Zink.
Slutpris180 SEK
31664
2 Hopfällbara pallar & bord.
Slutpris120 SEK
28429
Slutpris80 SEK
31653
Slutpris100 SEK
31641
6 Stolar. Rotting & trä, 1900-talet.
Slutpris800 SEK
31644
Zinkbalja.
Slutpris180 SEK
31634
Hörnskåp. Ek, 1900 talet.
Slutpris100 SEK
31650
Wiltonmatta. Troligtvis Pakistan.
Slutpris80 SEK
31654
2 Bokstäver i plåt. S & A.
Slutpris100 SEK