28629
Elektronik. Bl.a DVD Thomson m.m.
Slutpris80 SEK
28692
Soppterrin, "Katharina" Weimar, Lockurna Staffordshire & Figurin.
Slutpris320 SEK
28633
4 Trasmattor.
Slutpris180 SEK
28649
GUSTAF ISANDER. Etsning, "Jarls Torg Stockholm", signerad & daterad 1927.
Slutpris100 SEK
28667
Äldre pall & mjölkspann i mässing.
Slutpris160 SEK
28653
HARALD SALLBERG. Etsning, signerad & daterad -33
Slutpris400 SEK
28694
Diverse Plåtburkar.
Slutpris100 SEK
28631
Trasmatta. Typ Gallerimatta.
Slutpris80 SEK
28684
Stort parti tavlor. Etsningar, oljor m.m.
Slutpris140 SEK
28651
TURE LIDSTRÖM. Akvarell.
Slutpris120 SEK
28626
Diverse porslin & keramik. Bl.a Höganäs, Sagaform, Thomas m.m.
Slutpris100 SEK
28648
SVEN HELLSTRÖM. Olja på duk, stilleben, signerad & daterad 1947.
Slutpris290 SEK
28672
Tekabinett med bricka.
Slutpris750 SEK
28695
FDC. Bl.a Förstadagsbrev, brevkort, vykort m.m.
Slutpris200 SEK
28643
3 Trasmattor, Plast & liten Wilton matta.
Slutpris160 SEK
28669
Lampskärmar.
Slutpris120 SEK
28654
EVA BÉVE. Träsnitt.
Slutpris80 SEK
28644
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, stilleben, osignerad.
Slutpris450 SEK
28665
2 Skrivbordslampor. HCF Danmark & IKEA.
Slutpris80 SEK
28637
Krus. Höganäs, 10L.
Slutpris140 SEK
28656
NILS TYDÉN. Olja på pannå, signerad.
Slutpris1 300 SEK
28625
4 Mindre trasmattor.
Slutpris160 SEK
28624
Trasmatta. Typ Gallerimatta.
Slutpris120 SEK
28628
Slutpris80 SEK
28690
Lampskärmar.
Slutpris80 SEK
28639
Slutpris320 SEK
28673
Golvställ till industritorkrullar. TORK, oanvänd.
Slutpris100 SEK
28661
Diverse glas. Bl.a Orrefors, Iittala m.m.
Slutpris160 SEK
28675
Äldre arbetsstol.
Slutpris80 SEK
28627
Slutpris160 SEK
28691
FDC. Bl.a Förstadagsbrev m.m.
Slutpris200 SEK
28650
EVE BÉVE. Träsnitt, signerad & daterad 1910.
Slutpris80 SEK
28685
Kista. Allmoge, 1700 talet.
Slutpris450 SEK
28646
Spegel med fasettslipat glas. 1900 Talet.
Slutpris260 SEK
28636
Pelarbord.
Slutpris160 SEK
28655
GUSTAF ISANDER. Etsning, "Expansion", signerad & daterad 1922.
Slutpris140 SEK
28682
2 Klappstolar. Fabrikat okänt.
Slutpris80 SEK
28634
Fickplunta. Skultuna, Mässing.
Slutpris200 SEK
28645
BERT ÖSTERLUND. Olja på duk, signerad.
Slutpris180 SEK
28659
2 Vaser, Alingsås & Söholm.
Slutpris120 SEK
28635
Pelarbord.
Slutpris100 SEK
28652
HARALD SALLBERG. Etsning, signerad & daterad 1932.
Slutpris1 700 SEK
28632
4 Mindre trasmattor.
Slutpris180 SEK
28666
Diverse Leksaker.
Slutpris100 SEK
28670
FDC. Bl.a Förstadagsbrev m.m.
Slutpris160 SEK
28678
Matta. Samtida, Chai Latte, Mattbolaget Borås.
Slutpris140 SEK
28607
MARGARETHA HENNIX. Vas. Reijmyre, Signerad.
Slutpris450 SEK
28569
CARL FAGERLUND. Bordslampa, Orrefors, signerad.
Slutpris550 SEK