35583
Kaffeservis. Import.
Slutpris80 SEK
35559
Figurin. Elefant, Glaserat stengods, Johgus, Bornholm, Danmark.
Slutpris120 SEK
35595
Diverse hushåll. Bl.a Pilips steamer , Tupperware m.m.
Slutpris140 SEK
35604
Golvlampa. "Bumling", Atelje Lyktan.
Slutpris140 SEK
35558
8 Förvaringslådor.
Slutpris320 SEK
35612
Fiskespö med rulle & fiskenät.
Slutpris80 SEK
35614
Takkrona. Trä, signerad EO & daterad 1978.
Slutpris80 SEK
35597
Karta över Laholm. Litografi, signerad, daterad -61 & numrerad 350/140.
Slutpris100 SEK
35582
Slutpris80 SEK
35605
Golvlampa. Samtida, Gilbert Trading AB.
Slutpris290 SEK
35592
Diverse. Bl.a Tenn, Koppar m.m.
Slutpris80 SEK
35586
Kaffekvarn & diverse plåtbukar.
Slutpris80 SEK
35609
Spegel. SIA, Metall & glas.
Slutpris80 SEK
35566
Diverse elefanter.
Slutpris100 SEK
35581
Skulptur. Uggla, Trä, Einar Hansson, Hishult.
Slutpris140 SEK
35590
Radiobord. 1940-talet.
Slutpris650 SEK
35591
Böcker. Gamla Laholm. 1990-1997 & 2002-2008.
Slutpris260 SEK
35611
Trälådor, konstväxter & krukor.
Slutpris80 SEK
35587
Syskrin. Art Deco, 1940/50 talet.
Slutpris120 SEK
35588
Sängbord. 1940/50-talet.
Slutpris80 SEK
35584
Slutpris80 SEK
35618
Matta. Bokhara, Pakistan.
Slutpris650 SEK
35571
Diverse Bl.a Tenn, Barometer, bordsur m.m.
Slutpris160 SEK
35600
LILLAN BERG-HAGENFELDT. Akvarell, "Vinterskuggor på kyrkgatan i Laholm" signerad.
Slutpris550 SEK
35606
Salong/soffbord. Barock-stil.
Slutpris350 SEK
35573
Slutpris140 SEK
35613
Slutpris500 SEK
35569
Diverse. Bl.a äldre köksgeråd m.m.
Slutpris80 SEK
35300
Bambu-galgar, bricka & kanna i mässing.
Slutpris80 SEK
35563
FOLKE & ELSA JERNBERG. 2 Elefanter, Keramik, signerade.
Slutpris140 SEK
35580
ROYAL COPENHAGEN. Jultallrikar. 1968-1991.
Slutpris80 SEK
35578
80 Solglasögon till barn/ungdom, oanvända.
Slutpris100 SEK
35610
NILS RUNDGREN. Olja på duk, signerad & daterad 1969.
Slutpris550 SEK
35039
2 Taklampor. "Ottava", IKEA.
Slutpris80 SEK
35602
Hallbyrå. Teak, 1950/60-talet.
Slutpris140 SEK
35572
Diverse. Bl.a Figurin, Fyllegubbar barometer m.m.
Slutpris120 SEK
35568
Diverse glas. Bl.a Skruf, Remmre m.m.
Slutpris80 SEK
35615
Taklampa. Empire-stil, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK
35574
Diverse glas. Bl.a Fleur Orrefors. snöbollar Kosta Boda m.m.
Slutpris320 SEK
35560
2 Figuriner. Elefanter, JAAP RAVELLI. 1950-Talet.
Slutpris80 SEK
35599
LILLAN BERG-HAGENFELDT. Litografi, "Gata i Laholm", signerad & numrerad 105/290.
Slutpris100 SEK
35231
Julbelysning.
Slutpris20 SEK
35331
Krukor.
Slutpris20 SEK
35204
Golvvas med innehåll. Målat glas.
Slutpris20 SEK
35217
2 Träfigurer. Thailand.
Slutpris40 SEK
35399
Ekstol, med brodyr.
Slutpris20 SEK
35194
Flätad kista/koffert.
Slutpris40 SEK
35190
Servis delar. Hackefors.
Slutpris20 SEK