35299
Eldkorg. Smide, Åre -94, signerad MB.
Slutpris100 SEK
35269
ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Miniatyrvas, "Caramba", Kosta Boda, signerad.
Slutpris180 SEK
35267
MONA MORALES SCHILDT. Rumssmycke. Märkt Kosta & numrerad.
Slutpris400 SEK
35004
Takfotogenlampa. Jugend/majolika, elektrifierad.
Slutpris800 SEK
35298
6 Frukt-tavlor. Tryck.
Slutpris200 SEK
35279
3 Delar Laholmskeramik. Signerade ID, GL & BG.
Slutpris450 SEK
35286
Vattenutkastare. 1800/1900talet.
Slutpris120 SEK
35284
Krus, Raus. 12 Liter.
Slutpris120 SEK
35274
Ljusstakar, Ett par, E.A. Naesman & Co. Eskilstuna, Mässing.
Slutpris450 SEK
35276
Kanna & Fat "Mullbär", Gefle, Ruben Wallström.
Slutpris140 SEK
35296
Koffert. Rotting & mässing.
Slutpris80 SEK
35301
2 Spillkum-skålar & fat Portugal.
Slutpris80 SEK
35285
UllTäcke, Ullfilt. W. Germany.
Slutpris160 SEK
35341
Diverse köksgeråd.
Slutpris120 SEK
35283
Saltstens lampa.
Slutpris120 SEK
35272
ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Miniatyrvas, ''Open Minds", Kosta Boda, signerad.
Slutpris230 SEK
35278
Flodhäst, Trä.
Slutpris100 SEK
35293
Väggur. Junghans.
Slutpris260 SEK
35266
FAC Metallbygglåda. Nr 0. AB O. Mustad & son.
Slutpris500 SEK
35337
Laholmskeramik.
Slutpris100 SEK
35288
Bärnsten smycken.
Slutpris180 SEK
35289
Diverse vekar till fotogen lampor.
Slutpris180 SEK
34905
5 Silvermynt, GoldQuest, 2004, Joan Pau ll, 160gram.
Slutpris950 SEK
35347
Årskrus. Rörstrand. 1974-1981 Dubblett på 1974 & 1975.
Slutpris80 SEK
35350
2 Bordslampor, Lampgustaf & 3 Muggar, Design House Stockholm.
Slutpris100 SEK
35290
Diverse orinentaliskt porslin.
Slutpris200 SEK
35292
LITEN SAMLING MYNT. Danmark, 2 x 4 skilling riksmynt 1856 samt 1872,1 öre 1915,1 skilling riksmynt 1863,1 1/4 riksbanksskilling 1841,10 öre 1919 10 öre 1901.
Slutpris80 SEK
35287
BERTIL VALLIEN. Halsband, Boda smide.
Slutpris120 SEK
35345
Portfölj. Läder, Vera Pella, Italien.
Slutpris100 SEK
35295
2 Sängbord. Samtida.
Slutpris80 SEK
34156
Äldre skrivbord. Engelsk/Chippendale-stil
Slutpris350 SEK
35273
Ljusstakar. Ett par. Empire-stil, 1800 talet.
Slutpris350 SEK
35343
2 Katter & mortel, Rolf G Dalaryd 1981.
Slutpris120 SEK
35277
TORBJÖRN TESTAD. 2 Ljuslyktor, mässing. signerad.
Slutpris80 SEK
35202
MICHAEL ANDERSEN, "Krölle Bölle Familj", Bornholm.
Slutpris80 SEK
35236
Bijouterier. Bärnsten med sterlingsilver, Dyrberg & Kern
Slutpris200 SEK
35189
Krukor.
Slutpris80 SEK
35230
Ljusstakar, 2st, patinerad brons, Danmark, Art Deco, 1930-talet, stämplade.
Slutpris500 SEK
35251
Oidentifierad konstnär. Olja på pannå, signerad ATKINS.
Slutpris80 SEK
35208
2 Medicinskåp & 1 Nyckelskåp.
Slutpris120 SEK
35234
GUNNEL SAHLIN. Karaff. Artist Collection. Kosta Boda. signerad.
Slutpris200 SEK
35227
Diverse. Bl.a Höganäs m.m.
Slutpris80 SEK
35255
Byrå. Nyrenässans, 1800/1900 talet.
Slutpris350 SEK
35225
ERIC LUNDEN, 2 Katter, svensk slöjd. Signerad EL, & 1 FISK.
Slutpris1 400 SEK
35241
Kabinväska. Disney.
Slutpris550 SEK
35222
Diverse ramar.
Slutpris80 SEK
35199
Stort keramikfat. Okänd formgivare.
Slutpris120 SEK
35250
KERSTIN ERICSSON. Olja på duk, "vitsippor", signerad.
Slutpris80 SEK