31754
JENS AAGAARD. Halskedja med hänge. Egen verkstad, niellerat sterlingsilver, 21gram.
Slutpris900 SEK
31696
2 Delar silver. Vas Sterlingsilver med fylld fot & supkopp, Totalt 140gram.
Slutpris290 SEK
31714
SARREGUEMINES. 10 Kaffekoppar med fat, "Fleur des Indes", Minton design, Frankrike, 1800- talet.
Slutpris2 200 SEK
31693
BO BERGMAN. Kniv i balja, Bonad Masurbjörk, Ben, läder & snöre, Signerad.
Slutpris320 SEK
31678
Diskuskastare. Grekisk Konstsouvenir. Kopia av Myron. Patinerad brons.
Slutpris140 SEK
31680
PLOCKGROSS IRMINGEN, INGEBORG. FIGURIN. Bing & Gröndal, Modell 1567.
Slutpris160 SEK
31700
ARNE BANG. Fat, Egen verkstad. glaserat stengods, signerad & daterad -50.
Slutpris140 SEK
31698
Sockertång. Silver, Sengustaviansk, 32gram, stämpar Nils Tornberg, Linköping. 1807,1
Slutpris120 SEK
31692
BO BERGMAN. Kniv i balja björk, läder, Egen atelje, signerad. Klinga från Brusletto.
Slutpris400 SEK
31675
AGNETA WALL. Vas, Egen verkstad, Trosa. Glaserat stengods, Signerad.
Slutpris120 SEK