36766
STEPHAN GIP. Färglitografi, "Strandparti med brygga", signerad & numrerad 112/200,
Slutpris140 SEK
36767
EUGEN MONTELIN. Färglitografi, "Trägubbar", signerad & numrerad 144/200.
Slutpris100 SEK
36736
Diverse porslin & keramik. Bl.a Höganäs, BoConcept, Bromma, Cult m.m.
Slutpris80 SEK
36745
LENA BERGSTRÖM, Orrefors, CARAT, 2 Champagneglas, 2 vinglas & 1 Vas.
Slutpris400 SEK
35617
RAKEL CARLANDER. Matta, rölakan, osignerad, stiliserad floralt mönster, ull på bomullsvarp.
Slutpris1 900 SEK
36773
PAUL HOLSBY. Färglitografi, signerad, daterad -75 & numrerad 51/75.
Slutpris80 SEK
34851
EWALD DAHLSKOG. Sällsynt hänkelvas, Bo Fajans, Gefle, 1930-talet.
Slutpris1 700 SEK
36775
KNUT ANERUD. Akvarell, "Vid Stekenjokk", signerad & daterad 6/8 -72.
Slutpris100 SEK
36723
Diverse. Fisk Laholm, Einar Nerman Kockums, 1 Halsband sötvattenpärlor, Handskar & spegelfat.
Slutpris140 SEK
36763
Taklampa. Plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kostalampan, 1970-talet.
Slutpris180 SEK