36466
PER FRANZÉN. Litografi, "Pilgrimen", signerad & numrerad 71/395.
Slutpris20 SEK
36432
Diverse keramik. Bl.a Delft, Klase, Töreboda, Gabriel m.m.
Slutpris180 SEK
36158
9 Krukor. 3 Storlekar. Oanvända. Samtida. Vit & guld.
Slutpris180 SEK
36438
15 Fordral, Finky`s. The Walaby. Documentholder A4. Oanvända.
Slutpris100 SEK
36467
PER FRANZÉN. Litografi, "Hamninlopp", signerad & numrerad 393/395.
Slutpris40 SEK
36623
Skrivbord & stol. Ek, Jugend-stil, tidigt 1900-tal, renoveringsobjekt.
Slutpris230 SEK
36622
BERTIL FRIDHAGEN. Bokhylla, teak, ur Variett-serien, AB Svenska möbelfabrikerna, Bodafors, lanserades 1962.
Slutpris450 SEK
36580
6 STOLAR. Marcel Breuer för Thonet (typ Bauhaus), "Cesca", Italy.
Slutpris850 SEK