36511
FLORA GARDEN (DANICA), SERVERINGSSKÅL (Skadad), Porslin med förgylld & polykrom dekor. Royal Copenhagen, No 20 3544, "Viola Epipsila Ledeb"
Slutpris400 SEK
36510
Drejareverktyg från Lars Drejares hem. Bl.a Kavalett, glasyrtång m.m.
Slutpris100 SEK
36465
SYRIL ASSINIBOINE. Litografi, "To the beat of the drum", signerad & numrerad 381/500.
Slutpris80 SEK
36468
LARS-ERIK KARLSSON. Litografi, "Geronimo", signerad, numrerad 19/200 & daterad -87.
Slutpris80 SEK
36452
Skrivbordsuppsats. 5 delar, 800/1000 silver & glas, Tyskland, sekelskiftet 1900.
Slutpris650 SEK
36469
BIRGIT LEWIS-JONSSON. Akvarell, "Småbåtshamn", signerad & daterad -96.
Slutpris650 SEK