36169
JUSSI TAIPALEENMÄKI. Litografi, "Svarta stolen", signerad & numrerad 205/260.
Slutpris80 SEK
36124
NANNY STILL. Ljuslykta, glas, "Tuikku", Riihimäen Lasi, 1960-70talet.
Slutpris500 SEK
36203
Soffbord. Art Deco, 1930/40-talet. Brickmärkt med Larsson & Jönsson, Malmö.
Slutpris290 SEK
36163
Diverse, keramik & porslin. Bl.a Irma Yourstone, Lars Drejare, Rosa Ljung m.m.
Slutpris120 SEK