Börjar: 2 aug 2024 19:33Avslutas: 11 aug 2024 17:00
11 AUGUSTI 2024
34665
Telefon. Samtida.
Slutpris140 SEK
34630
Diverse porslin. Bl.a Rörstrand, Karlskrona, Lidköping m.m.
Slutpris100 SEK
34641
Adventsljusstake, Goebel.
Slutpris230 SEK
34680
HANS JOHNFORS. Etsning, signerad, daterad 1991 & numrerad 6/90.
SlutprisInga bud
34656
Miniatyrer. Bl.a Arthur Andersson m.m.
Slutpris120 SEK
34637
Diverse lergods. Skottorps Stengods.
Slutpris1 200 SEK
34352
Äldre massageapparat. Haga Maskinbyrå AB
Slutpris20 SEK
34681
Robotgräsklippare. Stiga.
Slutpris1 100 SEK
34652
Diverse. Bl.a Orrefors, Reijmyre m.m.
Slutpris120 SEK
34653
2 Orientaliska lampfötter.
Slutpris500 SEK
34667
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Äldre olja på pannå.
Slutpris120 SEK
34625
Diverse porslin m.m. Samtida.
SlutprisInga bud
34620
Diverse mindre porslin. Bl.a Royal Copenhagen, Rörstrand, Gustavsberg m.m.
SlutprisInga bud
34672
Taklampa. "PS 2024", IKEA, 2000-talet.
Slutpris200 SEK
34683
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Litografi, "Strömsund", signerad, daterad 1998 & numrerad 163/400.
Slutpris80 SEK
34669
2 Ankare.
Slutpris80 SEK
34619
Figurin, Keramik, "Edvard Persson", Peter Persson, Höganäs, -86.
Slutpris160 SEK
34651
ROYAL COPENHAGEN. "Blå Blomster", 5 delar.
Slutpris260 SEK
34675
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, signerad.
Slutpris80 SEK
34661
Alkomätare. Dräger.
Slutpris80 SEK
34688
ULF ERIKSSON. Litografi, komposition, signerad & numrerad 23/55, löst blad, ej inramad.
Slutpris80 SEK
34693
LISA LARSON. Glas-skulptur. Lejon, Royal Crona.
Slutpris180 SEK
34626
TRÄGUBBE JULIAN.
SlutprisInga bud
34611
Väskor m.m.
Slutpris100 SEK
34634
Trehjulig cykel. Skeppshult S3 24, 7 växlar.
Slutpris4 000 SEK
34686
GÖTA FOGLER. Olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
34682
Skruvstäd. Record, England.
Slutpris320 SEK
34309
4 Tavlor, Marin, samtida.
Slutpris20 SEK
34650
Diverse porslin.
Slutpris200 SEK
34689
LAITH RASHID MAJID. Blandteknik på tyg, komposition, signerad, ej inramad.
SlutprisInga bud
34654
Julpynt m.m.
SlutprisInga bud
34629
Diverse, samtida.
SlutprisInga bud
34633
VILSTOL, efter Le Corbusier.
Slutpris550 SEK
34684
TADEUSZ FILIPEK. Tryck med olja & silikon, signerad i trycket.
SlutprisInga bud
34632
Matbord & 4 stolar.
Slutpris80 SEK
34658
Diverse väskor m.m.
SlutprisInga bud
34676
2 Taklampor. Metall & glas, IKEA.
Slutpris230 SEK
34655
BERTILL VALLIEN, Flaska, "Antikva", Kosta Boda, signerad.
Slutpris320 SEK
34673
Badrumsspegel med belysning & mindre skåp. Oanvänt.
SlutprisInga bud
34636
Hallbänk.
SlutprisInga bud
34610
SlutprisInga bud
34337
4 Dynor.
SlutprisInga bud
34687
ULF ERIKSSON. Litografi, komposition, signerad & numrerad 52/55, löst blad, ej inramad.
SlutprisInga bud
34639
Diverse porslin. Bl.a Bavaria, Seltmann, Rörstrand m.m.
Slutpris80 SEK
34621
Diverse, samtida.
Slutpris100 SEK
34677
Taklampa. Mässing & glas, 1950/60-talet.
Slutpris230 SEK
34613
ROYAL COPENHAGEN, Figurin, "Sjöjungfru", nr: 3321.
Slutpris450 SEK
34617
BING & GRÖNDAL, Kaffeservis, "Ballerina".
Slutpris850 SEK