Börjar: 2 sep 2024 15:42Avslutas: 10 sep 2024 17:00

10 SEPTEMBER 2024

Avslutad
VICKE LINDSTRAND. 2 Elefant. Upsala Ekeby.
35549
VICKE LINDSTRAND. 2 Elefant. Upsala Ekeby.
Slutpris80 SEK
Avslutad
12 Kaffekoppar med fat & 12 assietter. EIT, England.
35543
12 Kaffekoppar med fat & 12 assietter. EIT, England.
Slutpris120 SEK
Avslutad
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
35539
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse. Bl.a Lådkameror, prismärkare, böcker m.m.
35544
Diverse. Bl.a Lådkameror, prismärkare, böcker m.m.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Diverse metall. Bl.a Gunnar Ander m.m.
35552
Diverse metall. Bl.a Gunnar Ander m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
ÅKE WICKSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsmotiv", signerad
35522
ÅKE WICKSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsmotiv", signerad
Slutpris80 SEK
Avslutad
Buddha. Konstmassa, samtida.
35516
Buddha. Konstmassa, samtida.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse. Bl.a koppar, tenn m.m.
35537
Diverse. Bl.a koppar, tenn m.m.
Slutpris140 SEK
Avslutad
2 Klädkrokar. Gjutjärn.
35518
2 Klädkrokar. Gjutjärn.
Slutpris80 SEK
Avslutad
HARRO KOSKINEN. Färglitografi, "Brygga", signerad, numrerad 279/410 & daterad 1978.
35538
HARRO KOSKINEN. Färglitografi, "Brygga", signerad, numrerad 279/410 & daterad 1978.
SlutprisInga bud
Avslutad
2 Elefanter. Modell Fröding.
35556
2 Elefanter. Modell Fröding.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Skulptur. Diskuskastare. Metall.
35515
Skulptur. Diskuskastare. Metall.
SlutprisInga bud
Avslutad
8 Orientaliska elefanter.
35509
8 Orientaliska elefanter.
Slutpris100 SEK
Avslutad
THOMAS DAM, TROLL & glaskulor.
35510
THOMAS DAM, TROLL & glaskulor.
Slutpris140 SEK
Avslutad
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
35540
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
SlutprisInga bud
Avslutad
Elefant. Staffordshire, England, första hälften 1900 talet.
35557
Elefant. Staffordshire, England, första hälften 1900 talet.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Trälåda med 4 fack. IB Laursen.
35532
Trälåda med 4 fack. IB Laursen.
Slutpris160 SEK
Avslutad
TAGE RUDOLF AHLM. Olja på duk, "Hamnmotiv" signerad.
35531
TAGE RUDOLF AHLM. Olja på duk, "Hamnmotiv" signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
Lampskärmar & ramar.
35546
Lampskärmar & ramar.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse bijouterier. Bl.a silver m.m.
35550
Diverse bijouterier. Bl.a silver m.m.
Slutpris120 SEK
Avslutad
FOLKE WETZDORF. Olja på duk, "Kvinnor på fält", signerad.
35533
FOLKE WETZDORF. Olja på duk, "Kvinnor på fält", signerad.
Slutpris80 SEK
Avslutad
2 Elefanter. Porslin, Cortendorf, Germany.
35555
2 Elefanter. Porslin, Cortendorf, Germany.
Slutpris80 SEK
Avslutad
EINAR BRISSMYR. Olja på duk, "Motiv från Oskarström". signerad. A tergo betitlad och daterad 1949.
35517
EINAR BRISSMYR. Olja på duk, "Motiv från Oskarström". signerad. A tergo betitlad och daterad 1949.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Tomte, Tyskland.
35526
Tomte, Tyskland.
SlutprisInga bud
Avslutad
HENNING BJÄRDAM. Olja på duk, "Sydländskt kustlandskap", signerad & daterad -57
35512
HENNING BJÄRDAM. Olja på duk, "Sydländskt kustlandskap", signerad & daterad -57
Slutpris80 SEK
Avslutad
Leksaker. Bl.a Ficher Price.
35534
Leksaker. Bl.a Ficher Price.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Äldre träbalja, ramar & ornament.
35545
Äldre träbalja, ramar & ornament.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse figuriner. Bl.a JIE, Rosa Ljung m.m.
35553
Diverse figuriner. Bl.a JIE, Rosa Ljung m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
2 Spegellampetter. Malm.
35507
2 Spegellampetter. Malm.
Slutpris320 SEK
Avslutad
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
35535
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
SlutprisInga bud
Avslutad
Bricka . korg, vedkorg & väska.
35521
Bricka . korg, vedkorg & väska.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Mindre tavlor & flamskvävnad.
35520
Mindre tavlor & flamskvävnad.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Fotogenlampa. Glas/ metall, 1900/2000-talet.
35530
Fotogenlampa. Glas/ metall, 1900/2000-talet.
Slutpris180 SEK
Avslutad
JÖRGEN WARING. Olja på duk,"Landskap", signerad och daterad -61.
35519
JÖRGEN WARING. Olja på duk,"Landskap", signerad och daterad -61.
Slutpris100 SEK
Avslutad
LISA LARSON. Tomte med ljushållare.
35525
LISA LARSON. Tomte med ljushållare.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Diverse.
35551
Diverse.
Slutpris100 SEK
Avslutad
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
35528
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse jul. Bl.a textil m.m.
35547
Diverse jul. Bl.a textil m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse malm & mässing.
35523
Diverse malm & mässing.
Slutpris160 SEK
Avslutad
 Orientaliska elefant-piedestal.
35511
Orientaliska elefant-piedestal.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse tenn.
35508
Diverse tenn.
Slutpris140 SEK
Avslutad
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
35514
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse porslin & DAM troll m.m.
35554
Diverse porslin & DAM troll m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
35524
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
VICKE LINDSTRAND. Elefant. Upsala Ekeby.
35548
VICKE LINDSTRAND. Elefant. Upsala Ekeby.
Slutpris80 SEK
Avslutad
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
35529
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse JUL. Bl.a Tomtar.
35536
Diverse JUL. Bl.a Tomtar.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Diverse. Bl.a malm m.m.
35542
Diverse. Bl.a malm m.m.
Slutpris80 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.