Börjar: 2 sep 2024 15:42Avslutas: 10 sep 2024 17:00
10 SEPTEMBER 2024
Kortast tid kvar
35549
VICKE LINDSTRAND. 2 Elefant. Upsala Ekeby.
Slutpris80 SEK
35543
12 Kaffekoppar med fat & 12 assietter. EIT, England.
Slutpris120 SEK
35539
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
SlutprisInga bud
35544
Diverse. Bl.a Lådkameror, prismärkare, böcker m.m.
Slutpris100 SEK
35552
Diverse metall. Bl.a Gunnar Ander m.m.
SlutprisInga bud
35522
ÅKE WICKSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsmotiv", signerad
Slutpris80 SEK
35516
Buddha. Konstmassa, samtida.
SlutprisInga bud
35537
Diverse. Bl.a koppar, tenn m.m.
Slutpris140 SEK
35518
2 Klädkrokar. Gjutjärn.
Slutpris80 SEK
35538
HARRO KOSKINEN. Färglitografi, "Brygga", signerad, numrerad 279/410 & daterad 1978.
SlutprisInga bud
35556
2 Elefanter. Modell Fröding.
Slutpris80 SEK
35515
Skulptur. Diskuskastare. Metall.
SlutprisInga bud
35509
8 Orientaliska elefanter.
Slutpris100 SEK
35510
THOMAS DAM, TROLL & glaskulor.
Slutpris140 SEK
35540
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
SlutprisInga bud
35557
Elefant. Staffordshire, England, första hälften 1900 talet.
Slutpris200 SEK
35532
Trälåda med 4 fack. IB Laursen.
Slutpris160 SEK
35531
TAGE RUDOLF AHLM. Olja på duk, "Hamnmotiv" signerad.
SlutprisInga bud
35546
Lampskärmar & ramar.
Slutpris80 SEK
35550
Diverse bijouterier. Bl.a silver m.m.
Slutpris120 SEK
35533
FOLKE WETZDORF. Olja på duk, "Kvinnor på fält", signerad.
Slutpris80 SEK
35555
2 Elefanter. Porslin, Cortendorf, Germany.
Slutpris80 SEK
35517
EINAR BRISSMYR. Olja på duk, "Motiv från Oskarström". signerad. A tergo betitlad och daterad 1949.
Slutpris80 SEK
35526
Tomte, Tyskland.
SlutprisInga bud
35512
HENNING BJÄRDAM. Olja på duk, "Sydländskt kustlandskap", signerad & daterad -57
Slutpris80 SEK
35534
Leksaker. Bl.a Ficher Price.
Slutpris80 SEK
35545
Äldre träbalja, ramar & ornament.
Slutpris80 SEK
35553
Diverse figuriner. Bl.a JIE, Rosa Ljung m.m.
SlutprisInga bud
35507
2 Spegellampetter. Malm.
Slutpris320 SEK
35535
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
SlutprisInga bud
35521
Bricka . korg, vedkorg & väska.
Slutpris100 SEK
35520
Mindre tavlor & flamskvävnad.
Slutpris80 SEK
35530
Fotogenlampa. Glas/ metall, 1900/2000-talet.
Slutpris180 SEK
35519
JÖRGEN WARING. Olja på duk,"Landskap", signerad och daterad -61.
Slutpris100 SEK
35525
LISA LARSON. Tomte med ljushållare.
Slutpris550 SEK
35551
Diverse.
Slutpris100 SEK
35528
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
SlutprisInga bud
35547
Diverse jul. Bl.a textil m.m.
Slutpris80 SEK
35523
Diverse malm & mässing.
Slutpris160 SEK
35511
Orientaliska elefant-piedestal.
Slutpris80 SEK
35508
Diverse tenn.
Slutpris140 SEK
35514
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
SlutprisInga bud
35554
Diverse porslin & DAM troll m.m.
SlutprisInga bud
35524
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
35548
VICKE LINDSTRAND. Elefant. Upsala Ekeby.
Slutpris80 SEK
35529
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
SlutprisInga bud
35536
Diverse JUL. Bl.a Tomtar.
Slutpris120 SEK
35542
Diverse. Bl.a malm m.m.
Slutpris80 SEK
Kontakt
Laholms Handel Auktioner Partier
Kristianstadsvägen 65
31232 Laholm
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.