Börjar: 4 sep 2024 13:55Avslutas: 12 sep 2024 17:00

12 SEPTEMBER 2024

LILLAN BERG-HAGENFELDT. Litografi, "Gata i Laholm", signerad & numrerad 105/290.
35599
Slutpris100 SEK
RAKEL CARLANDER. Matta, rölakan, osignerad, stiliserad floralt mönster, ull på bomullsvarp.
35617
Slutpris1 200 SEK
2 Figuriner. Elefanter, JAAP RAVELLI. 1950-Talet.
35560
Slutpris80 SEK
Diverse glas. Bl.a Fleur Orrefors. snöbollar Kosta Boda m.m.
35574
Slutpris320 SEK
Diverse glas. Bl.a Skruf, Remmre m.m.
35568
Slutpris80 SEK
Taklampa. Empire-stil, 1900-talets första hälft.
35615
Slutpris450 SEK
THOMAS HAFSTRÖM. Signerad & daterad -82.
35596
Slutpris700 SEK
Golvlampa. Belid.
35603
Golvlampa. Belid.
SlutprisInga bud
Diverse. Bl.a Figurin, Fyllegubbar barometer m.m.
35572
Slutpris120 SEK
Diverse glas. B.la Skruf, Reijmyre, Kosta m.m.
35593
SlutprisInga bud
2 Taklampor. "Ottava", IKEA.
35039
2 Taklampor. "Ottava", IKEA.
Slutpris80 SEK
Hallbyrå. Teak, 1950/60-talet.
35602
Slutpris140 SEK
NILS RUNDGREN. Olja på duk, signerad & daterad 1969.
35610
Slutpris550 SEK
Diverse porslin & keramik. Bl.a Majolika HK Germany, Höganäs m.m.
35570
SlutprisInga bud
Mindre bokhylla. Ommålad.
35297
Mindre bokhylla. Ommålad.
SlutprisInga bud
35303
SlutprisInga bud
80 Solglasögon till barn/ungdom, oanvända.
35578
Slutpris100 SEK
ROYAL COPENHAGEN. Jultallrikar. 1968-1991.
35580
Slutpris80 SEK
Taklampa. Jugend, glas & metall, 1900-talet.
35616
SlutprisInga bud
FOLKE & ELSA JERNBERG. 2 Elefanter, Keramik, signerade.
35563
Slutpris140 SEK
Bambu-galgar, bricka & kanna i mässing.
35300
Slutpris80 SEK
AFFISCH. Joan Miro.
35608
AFFISCH. Joan Miro.
Slutpris100 SEK
Diverse. Bl.a äldre köksgeråd m.m.
35569
Slutpris80 SEK
35613
Slutpris500 SEK
35573
Slutpris140 SEK
LILLAN BERG-HAGENFELDT. Akvarell, "Vinterskuggor på kyrkgatan i Laholm" signerad.
35600
Slutpris550 SEK
Salong/soffbord. Barock-stil.
35606
Salong/soffbord. Barock-stil.
Slutpris350 SEK
Diverse Bl.a Tenn, Barometer, bordsur m.m.
35571
Slutpris160 SEK
3 Elefanter. Keramik, Fabrikat okänd.
35565
SlutprisInga bud
Matta. Bokhara, Pakistan.
35618
Matta. Bokhara, Pakistan.
Slutpris650 SEK
35584
Slutpris80 SEK
NILS SEVERIN. Olja på duk, signerad.
35607
SlutprisInga bud
Sängbord. 1940/50-talet.
35588
Sängbord. 1940/50-talet.
Slutpris80 SEK
3 Elefanter. Bromma Keramik.
35562
3 Elefanter. Bromma Keramik.
SlutprisInga bud
Syskrin. Art Deco, 1940/50 talet.
35587
Slutpris120 SEK
Radiobord. 1940-talet.
35590
Radiobord. 1940-talet.
Slutpris650 SEK
Böcker. Gamla Laholm. 1990-1997 & 2002-2008.
35591
Slutpris260 SEK
Trälådor, konstväxter & krukor.
35611
Slutpris80 SEK
Skulptur. Uggla, Trä, Einar Hansson, Hishult.
35581
Slutpris140 SEK
Sängbord.
35589
Sängbord.
SlutprisInga bud
Diverse elefanter.
35566
Diverse elefanter.
Slutpris100 SEK
Spegel. SIA, Metall & glas.
35609
Spegel. SIA, Metall & glas.
Slutpris80 SEK
Kaffekvarn & diverse plåtbukar.
35586
Slutpris80 SEK
Diverse. Bl.a Tenn, Koppar m.m.
35592
Slutpris80 SEK
Kanna. Keramik. Göran Olsson, Selsbo Keramik.
35579
SlutprisInga bud
35582
Slutpris80 SEK
Golvlampa. Samtida, Gilbert Trading AB.
35605
Slutpris290 SEK
Karta över Laholm. Litografi, signerad, daterad -61 & numrerad 350/140.
35597
Slutpris100 SEK