Börjar: 4 sep 2024 13:55Avslutas: 12 sep 2024 17:00
12 SEPTEMBER 2024
35599
LILLAN BERG-HAGENFELDT. Litografi, "Gata i Laholm", signerad & numrerad 105/290.
Slutpris100 SEK
35560
2 Figuriner. Elefanter, JAAP RAVELLI. 1950-Talet.
Slutpris80 SEK
35574
Diverse glas. Bl.a Fleur Orrefors. snöbollar Kosta Boda m.m.
Slutpris320 SEK
35568
Diverse glas. Bl.a Skruf, Remmre m.m.
Slutpris80 SEK
35615
Taklampa. Empire-stil, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK
35603
Golvlampa. Belid.
SlutprisInga bud
35572
Diverse. Bl.a Figurin, Fyllegubbar barometer m.m.
Slutpris120 SEK
35593
Diverse glas. B.la Skruf, Reijmyre, Kosta m.m.
SlutprisInga bud
35039
2 Taklampor. "Ottava", IKEA.
Slutpris80 SEK
35602
Hallbyrå. Teak, 1950/60-talet.
Slutpris140 SEK
35610
NILS RUNDGREN. Olja på duk, signerad & daterad 1969.
Slutpris550 SEK
35570
Diverse porslin & keramik. Bl.a Majolika HK Germany, Höganäs m.m.
SlutprisInga bud
35297
Mindre bokhylla. Ommålad.
SlutprisInga bud
35303
SlutprisInga bud
35578
80 Solglasögon till barn/ungdom, oanvända.
Slutpris100 SEK
35580
ROYAL COPENHAGEN. Jultallrikar. 1968-1991.
Slutpris80 SEK
35616
Taklampa. Jugend, glas & metall, 1900-talet.
SlutprisInga bud
35563
FOLKE & ELSA JERNBERG. 2 Elefanter, Keramik, signerade.
Slutpris140 SEK
35300
Bambu-galgar, bricka & kanna i mässing.
Slutpris80 SEK
35569
Diverse. Bl.a äldre köksgeråd m.m.
Slutpris80 SEK
35613
Slutpris500 SEK
35573
Slutpris140 SEK
35600
LILLAN BERG-HAGENFELDT. Akvarell, "Vinterskuggor på kyrkgatan i Laholm" signerad.
Slutpris550 SEK
35606
Salong/soffbord. Barock-stil.
Slutpris350 SEK
35571
Diverse Bl.a Tenn, Barometer, bordsur m.m.
Slutpris160 SEK
35565
3 Elefanter. Keramik, Fabrikat okänd.
SlutprisInga bud
35618
Matta. Bokhara, Pakistan.
Slutpris650 SEK
35584
Slutpris80 SEK
35607
NILS SEVERIN. Olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
35588
Sängbord. 1940/50-talet.
Slutpris80 SEK
35562
3 Elefanter. Bromma Keramik.
SlutprisInga bud
35587
Syskrin. Art Deco, 1940/50 talet.
Slutpris120 SEK
35590
Radiobord. 1940-talet.
Slutpris650 SEK
35591
Böcker. Gamla Laholm. 1990-1997 & 2002-2008.
Slutpris260 SEK
35611
Trälådor, konstväxter & krukor.
Slutpris80 SEK
35581
Skulptur. Uggla, Trä, Einar Hansson, Hishult.
Slutpris140 SEK
35589
Sängbord.
SlutprisInga bud
35566
Diverse elefanter.
Slutpris100 SEK
35609
Spegel. SIA, Metall & glas.
Slutpris80 SEK
35586
Kaffekvarn & diverse plåtbukar.
Slutpris80 SEK
35592
Diverse. Bl.a Tenn, Koppar m.m.
Slutpris80 SEK
35579
Kanna. Keramik. Göran Olsson, Selsbo Keramik.
SlutprisInga bud
35582
Slutpris80 SEK
35605
Golvlampa. Samtida, Gilbert Trading AB.
Slutpris290 SEK
35597
Karta över Laholm. Litografi, signerad, daterad -61 & numrerad 350/140.
Slutpris100 SEK
35614
Takkrona. Trä, signerad EO & daterad 1978.
Slutpris80 SEK
35564
2 Figuriner, Elefanter, Bromma Keramik.
SlutprisInga bud
35612
Fiskespö med rulle & fiskenät.
Slutpris80 SEK