Börjar: 6 okt 2024 13:58Avslutas: 13 okt 2024 17:00

13 OKTOBER 2024

YNGVE EKSTRÖM. Soffbord på hjul, Swedese, 1970-talet.
36600
Slutpris260 SEK
Bordslampa. Fagerhult, mässing.
36587
Slutpris400 SEK
Matta/bönematta. Indien, Kasmir, ull.
36565
Slutpris80 SEK
NILS ZETTERBERG. Färglitografi, "Stilleben", signerad, numrerad 82/110.
36578
SlutprisInga bud
Serietidningar, Kalle Anka m.m. Delvis inplastade.
36546
Slutpris160 SEK
Diverse. Ljusstakar m.m.
36552
Diverse. Ljusstakar m.m.
SlutprisInga bud
2 Ytterfoder / Krukor. "Empire", Gustavsberg.
36544
Slutpris100 SEK
SVEN LIDBERG. Olja på pannå, signerad.
36555
Slutpris1 200 SEK
36596
SlutprisInga bud
Diverse keramik & porslin. Bl.a Jani, Elsi Bourelius, Lars Bergsten m.m
36586
SlutprisInga bud
Bord med hylla. Art Deco, 1900-talets första hälft.
36601
Slutpris200 SEK
LENNART ROSENSOHN. Färgetsning, Figurstudie chassidier, signerad och numrerad 28/80.
36573
Slutpris80 SEK
Takplafond med prismor, 1900-talets mitt.
36558
SlutprisInga bud
Trimmer. Hedge, BILTEMA.
36538
Trimmer. Hedge, BILTEMA.
SlutprisInga bud
Diverse leksaker. Bl.a porslinsdocka UG & pärlor m.m.
36581
Slutpris80 SEK
2 Sängbord. Furu, samtida.
36599
2 Sängbord. Furu, samtida.
Slutpris100 SEK
Elefant. Gips.
36584
Elefant. Gips.
SlutprisInga bud
ROBERT HÖGFELDT. Efter. Tryck. Offset.
36568
SlutprisInga bud
Diverse porslin. Bl.a Gustavsberg, Rörstrand, Bavaria m.m.
36542
Slutpris80 SEK
Taklampa. Tyg.
36559
Taklampa. Tyg.
Slutpris80 SEK
36567
SlutprisInga bud
Elefant. TRÄ
36588
Elefant. TRÄ
Slutpris100 SEK
Diverse blandat. Bl.a skrivbordslampa LEDU, Utebelysning m.m
36545
SlutprisInga bud
Diverse leksaksbilar, tågbanedelar m.m.
36592
Slutpris290 SEK
Diverse glas, oljelampa m.m.
36594
Diverse glas, oljelampa m.m.
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, "stillenben", osignerad.
36571
Slutpris320 SEK
4 Stolar. "Stocka", Stockaryd, Småland.
36598
Slutpris120 SEK
Diverse leksaker. Bl.a Fisher Price.
36537
Slutpris80 SEK
Diverse keramik & porslin. Bl.a Höganäs, Rörstrand, Gabriel m.m
36591
Slutpris100 SEK
BERTIL LANDELIUS. Olja på pannå, "Offerplatsen", Signerad.
36570
SlutprisInga bud
2 Fönsterlampor.
36534
2 Fönsterlampor.
SlutprisInga bud
GUNNAR OLAUSSON. Akvarell, Abstrakt komposition, signerad och daterad -68.
36575
SlutprisInga bud
4 Delar. "Verona" Schramberg.
36549
4 Delar. "Verona" Schramberg.
Slutpris120 SEK
Matta. Indien, ull.
36566
Matta. Indien, ull.
Slutpris160 SEK
Retro hållare & bricka, koppar & Tupperware. Plast & glas.
36536
Slutpris290 SEK
Böcker. Bl.a Hasse & Tage, Gunnar Brusewitz m.m.
36593
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Etsning, "Föl", signerad.
36574
Slutpris80 SEK
Diverse verktyg m.m.
36551
Diverse verktyg m.m.
SlutprisInga bud
Golvlampa. Barock-stil, förgylld & bemålad dekor, tidigt 1900-tal.
36562
Slutpris850 SEK
Relief, väggtavla. Laholms Keramik.
36548
Slutpris80 SEK
Diverse, porslin & keramik.
36553
Diverse, porslin & keramik.
SlutprisInga bud
Cykel. Crescent Positron 10 "Världsmästarcykeln", 10 växlar.
36563
Slutpris350 SEK
NILS ENGSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsinteriör", signerad
36572
SlutprisInga bud
36547
SlutprisInga bud
MONT BLANC. Kulspetspenna.
36556
MONT BLANC. Kulspetspenna.
Slutpris400 SEK
Taklampa. Möjligtvis Dansk design.
36560
SlutprisInga bud
GUNNAR STÅLBRAND. Olja på pannå, "Söder Stockholm", signerad.
36579
Slutpris80 SEK
Figurin. "Tupp", Porslin.
36595
Figurin. "Tupp", Porslin.
Slutpris180 SEK