Börjar: 16 nov 2024 09:44Avslutas: 24 nov 2024 18:00
24 NOVEMBER 2024
37603
ERIC HANSEN. Litografi, komposition, "Svart dans", signerad & daterad -58
Startbud80 SEK
37565
Kapsylöppnare. "Blå Blomster", Royal Copenhagen.
Aktuellt bud80 SEK
37586
Startbud80 SEK
37599
OLLE GILL. Akvarell, komposition, signerad & daterad -68.
Aktuellt bud550 SEK
37553
2 Bordslampor. Rokoko-stil, samtida.
Aktuellt bud80 SEK
37589
Dammsugare. Electrolux.
Aktuellt bud80 SEK
37590
2 Pallar. Metall, nutida,
Aktuellt bud80 SEK
37595
JACQUES ZADIG. Färglitografi, "Vilande kvinna", signerad, daterad -82 & numrerad 198/375.
Startbud80 SEK
37551
6 Flata tallrikar. "Dresden", Gustavsberg.
Aktuellt bud140 SEK
37552
Skänkkanna. Tenn, 1700/1800-talet.
Aktuellt bud80 SEK
37577
LED-TV LG 32tum & DVD spelar LG
Startbud80 SEK
37600
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, stilleben, osignerad.
Startbud80 SEK
37580
Diverse pärlor & tillbehör, mestadels är oöppnade förpackningar.
Aktuellt bud80 SEK
37604
ERIC HANSEN. Litografi, komposition, "Legal byggnation", signerad & daterad -58
Startbud80 SEK
37555
ELSA BESKOW. 2st Hatt-stugan & barnen på solbacken.
Startbud80 SEK
37558
HANNE DREUTLER. 2 Ljuslyktor, studio åhus, signerade.
Aktuellt bud120 SEK
37598
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Teckning, signerad & daterad 1947.
Startbud80 SEK
37582
Bijouterier.
Aktuellt bud80 SEK
37583
Glasblommor. Bonsaiträd.
Aktuellt bud80 SEK
37593
NILS ÖBERG. Olja på duk, "Styrsö", signerad N. Öberg.
Aktuellt bud80 SEK
37235
72 Tomtar. 3 Modeller, oanvända.
Startbud80 SEK
37566
Flakong/parfymflaska. Signerad.
Aktuellt bud80 SEK
37559
Advendskalender. TRÄ.
Aktuellt bud100 SEK
37564
Koppargryta. Ruffoni, Italien.
Aktuellt bud120 SEK
37601
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell på textil, "sommaräng", otydlig signatur.
Startbud80 SEK
37567
Royal Copenhagen. Tomte "The Annual Santa 2020".
Aktuellt bud180 SEK
37602
CLARENCE KRISTOFFERSSON. Färlitografi, "Gräshoppa", signerad & numrerad 196/200.
Startbud80 SEK
37550
Menniskan eller huru det det ser ut i vår kropp och huru dess organ arbetar. DR. P. Ebenhöch. 1892.
Startbud80 SEK
37588
MARIT STIGSDOTTER. "Andante", serveringsvagn, björk, Stolab.
Aktuellt bud80 SEK
37563
Coca-Cola tomte. Clothtique orginal, 1998, plast.
Aktuellt bud80 SEK
37592
Utställningsaffisch. Andy Warhol.
Aktuellt bud100 SEK
37584
Startbud80 SEK
37560
Bordslampa. Möjligtvis Tilgmans.
Startbud80 SEK
37576
Byrå. 1950-talet.
Aktuellt bud80 SEK
37578
Massor av pärlor & smyckes tillbehör. Även trasiga smycken.
Aktuellt bud100 SEK
37587
Stol. IKEA, böjträ.
Startbud80 SEK
37597
MATS MÅNSSON. Färglitografi, komposition, signerad.
Startbud80 SEK
37585
Diverse. Bl.a stor clown som man kan hänga m.m.
Startbud80 SEK
37579
Aktuellt bud100 SEK
37568
2 Ljusstakar. Ceson, silver. Vikt 370gram inkl fyllning.
Aktuellt bud550 SEK
37562
Tomte. Laholms Konstverkstad, Vrångarp.
Aktuellt bud120 SEK
37556
Diverse köksgeråd.
Startbud80 SEK
37596
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell på textil, "stadsmotiv", otydlig signatur & daterad -86.
Startbud80 SEK
37557
Diverse. Bl.a Skelton, Pillivuyt, Rosendahl m.m.
Startbud80 SEK
37561
Tomte. Cult-design.
Startbud80 SEK
37554
2 Kaffekannor koppar & mässingsklocka. Bl.a C. Furhoff sköfde.
Aktuellt bud80 SEK
37581
Bijouterier.
Aktuellt bud80 SEK
37591
Dammsugare. Electrolux.
Aktuellt bud200 SEK