Börjar: 8 apr 2024 15:52Avslutas: 16 apr 2024 17:00

16 APRIL 2024

Sevisdelar. "Katharina", Weimar, Tyskland, 13 delar.
31552
Slutpris900 SEK
ULLA SÖNNERSTAM. Grisburk med lock.
31716
Slutpris140 SEK
LAURITZ HJORTH. Ängel med Ljushållare. Bornholm.
31691
SlutprisInga bud
AGNETA WALL. Vas, Egen verkstad, Trosa. Glaserat stengods, Signerad.
31675
Slutpris120 SEK
PLOCKGROSS IRMINGEN, INGEBORG. FIGURIN. Bing & Gröndal, Modell 1567.
31680
Slutpris160 SEK
ARNE BANG. Fat, Egen verkstad. glaserat stengods, signerad & daterad -50.
31700
Slutpris140 SEK
JÖRGEN FINN PETERSEN. Skålfat, Egen verkstad, delvis glaserat lergods signerad.
31701
SlutprisInga bud
Krus. Gustavsberg.
31710
Krus. Gustavsberg.
SlutprisInga bud
PER LILIENFREN. Skulptur, "Säl", glaserad keramik, Signerad.
31677
Slutpris320 SEK
3 Fat. Majolika, "Ivory", Rörstrand, 1800-talet.
31704
Slutpris120 SEK
SARREGUEMINES. 10 Kaffekoppar med fat, "Fleur des Indes", Minton design, Frankrike, 1800- talet.
31714
Slutpris2 200 SEK
Bojan. Kina, 1800 talet.
31683
Bojan. Kina, 1800 talet.
Slutpris650 SEK
Ostkupa, Syco-Keramik, 1950/60-talet.
31713
Slutpris140 SEK
HARALD SALOMON, Figurin, "Baliflickan", Rörstrand, 1900-tal.
31708
Slutpris260 SEK
JAROSLAV JEZEK. Figurin, Häst, Royal Dux.
31695
Slutpris140 SEK
Figruin, Häst, Upsala Ekeby, troligtvis Vicke Ljudstrand.
31722
SlutprisInga bud
Krus, Rörstrand.
31712
Krus, Rörstrand.
Slutpris160 SEK
HERTHA BENGTSSON. Vas, "Pyrola". Rörstrand.
31679
Slutpris200 SEK
Kaffeservis. "Katharina", Weimar, Tyskland, 23 delar.
31562
Slutpris450 SEK
Figurin. "Fiskare", Lladro.
31681
Figurin. "Fiskare", Lladro.
Slutpris100 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, Tekanna, stengods, Rörstrand, nagg.
31682
SlutprisInga bud
Potpourrieskål på fot. Wallendorf.
31688
Slutpris180 SEK
OLLE ALBERIUS. Vas, "Kraka" Rörstrand.
31676
Slutpris100 SEK