Börjar: 8 apr 2024 15:52Avslutas: 16 apr 2024 17:00
16 APRIL 2024
31552
Sevisdelar. "Katharina", Weimar, Tyskland, 13 delar.
Slutpris900 SEK
31716
ULLA SÖNNERSTAM. Grisburk med lock.
Slutpris140 SEK
31691
LAURITZ HJORTH. Ängel med Ljushållare. Bornholm.
SlutprisInga bud
31675
AGNETA WALL. Vas, Egen verkstad, Trosa. Glaserat stengods, Signerad.
Slutpris120 SEK
31680
PLOCKGROSS IRMINGEN, INGEBORG. FIGURIN. Bing & Gröndal, Modell 1567.
Slutpris160 SEK
31700
ARNE BANG. Fat, Egen verkstad. glaserat stengods, signerad & daterad -50.
Slutpris140 SEK
31701
JÖRGEN FINN PETERSEN. Skålfat, Egen verkstad, delvis glaserat lergods signerad.
SlutprisInga bud
31710
Krus. Gustavsberg.
SlutprisInga bud
31677
PER LILIENFREN. Skulptur, "Säl", glaserad keramik, Signerad.
Slutpris320 SEK
31704
3 Fat. Majolika, "Ivory", Rörstrand, 1800-talet.
Slutpris120 SEK
31714
SARREGUEMINES. 10 Kaffekoppar med fat, "Fleur des Indes", Minton design, Frankrike, 1800- talet.
Slutpris2 200 SEK
31683
Bojan. Kina, 1800 talet.
Slutpris650 SEK
31713
Ostkupa, Syco-Keramik, 1950/60-talet.
Slutpris140 SEK
31708
HARALD SALOMON, Figurin, "Baliflickan", Rörstrand, 1900-tal.
Slutpris260 SEK
31695
JAROSLAV JEZEK. Figurin, Häst, Royal Dux.
Slutpris140 SEK
31722
Figruin, Häst, Upsala Ekeby, troligtvis Vicke Ljudstrand.
SlutprisInga bud
31712
Krus, Rörstrand.
Slutpris160 SEK
31679
HERTHA BENGTSSON. Vas, "Pyrola". Rörstrand.
Slutpris200 SEK
31562
Kaffeservis. "Katharina", Weimar, Tyskland, 23 delar.
Slutpris450 SEK
31681
Figurin. "Fiskare", Lladro.
Slutpris100 SEK
31682
CARL-HARRY STÅLHANE, Tekanna, stengods, Rörstrand, nagg.
SlutprisInga bud
31688
Potpourrieskål på fot. Wallendorf.
Slutpris180 SEK
31676
OLLE ALBERIUS. Vas, "Kraka" Rörstrand.
Slutpris100 SEK