Börjar: 12 apr 2024 13:55Avslutas: 21 apr 2024 17:00
21 APRIL 2024
- GLAS & KRISTALLRensa filter
31843
Okänd designer, antagligen för orrefors, skål, tjockväggig graal, dekor av kvinna i blått underfång, Osignerad.
Slutpris1 500 SEK
31766
6 Champagne kupor. Bohemia, Kristall.
Slutpris400 SEK
31816
KJELL ENGMAN. Miniatyrskål, "October", Kosta Boda, Osignerad.
Slutpris80 SEK
31852
Diverse glas. Bl.a Ahlefeldt Laurvig, Orrefors m.m.
Slutpris140 SEK
31787
BERTIL VALLIEN. Karaff, Boda Artist Collection, signerad.
Slutpris100 SEK
31795
5 Höga snapsglas. 1900-Talet.
Slutpris200 SEK
31800
PAUL HOFF. Val, Kosta Boda, Signerad.
Slutpris140 SEK
31772
Slutpris80 SEK
31825
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
Slutpris140 SEK
31780
PAUL KEDELV. Skål, "coquille", Flygsfors, signerad.
Slutpris200 SEK
31765
Slutpris100 SEK
31826
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
Slutpris230 SEK
31796
ELSA FAHLSTRÖM ( Söderberg). 2 Ljusstakar, dekor av tangenter, Boda, signerade.
SlutprisInga bud
31819
SAARA HOPEA. 3 Ytterfoder/skålar, "Krokus", Nuutajärvi-Notsjö.
Slutpris140 SEK
31789
Diverse glas. Bl.a Skruf, Kosta m.m.
Slutpris80 SEK
31865
Diverse glas, Bl.a Boda, Orrefors m.m.
Slutpris120 SEK
31821
Löfström, Katarina & Turkot, Mikaela för glasverj, Varberg, skål, grön glasmassa på orange fotklack, signerad & daterad 1997.
SlutprisInga bud
31808
Ett par vaser. Fabrikat okänt, Turkosa.
Slutpris80 SEK