Börjar: 12 apr 2024 13:55Avslutas: 21 apr 2024 17:00

21 APRIL 2024

Okänd designer, antagligen för orrefors, skål, tjockväggig graal, dekor av kvinna i blått underfång, Osignerad.
31843
Slutpris1 500 SEK
6 Champagne kupor. Bohemia, Kristall.
31766
Slutpris400 SEK
KJELL ENGMAN. Miniatyrskål, "October", Kosta Boda, Osignerad.
31816
Slutpris80 SEK
Diverse glas. Bl.a Ahlefeldt Laurvig, Orrefors m.m.
31852
Slutpris140 SEK
BERTIL VALLIEN. Karaff, Boda Artist Collection, signerad.
31787
Slutpris100 SEK
5 Höga snapsglas. 1900-Talet.
31795
5 Höga snapsglas. 1900-Talet.
Slutpris200 SEK
PAUL HOFF. Val, Kosta Boda, Signerad.
31800
Slutpris140 SEK
31772
Slutpris80 SEK
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
31825
Slutpris140 SEK
PAUL KEDELV. Skål, "coquille", Flygsfors, signerad.
31780
Slutpris200 SEK
31765
Slutpris100 SEK
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
31826
Slutpris230 SEK
ELSA FAHLSTRÖM ( Söderberg). 2 Ljusstakar, dekor av tangenter, Boda, signerade.
31796
SlutprisInga bud
SAARA HOPEA. 3 Ytterfoder/skålar, "Krokus", Nuutajärvi-Notsjö.
31819
Slutpris140 SEK
Diverse glas. Bl.a Skruf, Kosta m.m.
31789
Slutpris80 SEK
Diverse glas, Bl.a Boda, Orrefors m.m.
31865
Slutpris120 SEK
Löfström, Katarina & Turkot, Mikaela för glasverj, Varberg, skål, grön glasmassa på orange fotklack, signerad & daterad 1997.
31821
SlutprisInga bud
Ett par vaser. Fabrikat okänt, Turkosa.
31808
Slutpris80 SEK