Börjar: 12 apr 2024 13:55Avslutas: 21 apr 2024 17:00

21 APRIL 2024

GUSTAF ANKARCRONA. Ljusstake, smide, Käck & Hedbys, Leksand.
31792
SlutprisInga bud
2 Dalahästar.
31872
2 Dalahästar.
Slutpris80 SEK
Äldre ovanlig bjällerkrans till häst. 1800-1900 talet.
31880
Slutpris2 000 SEK
Brevlåda. Plåt.
31793
Brevlåda. Plåt.
Slutpris120 SEK
Mask. Skuret trä & djurhud, Möjligen Dan, Liberia, 1900-Talet.
31813
Slutpris80 SEK
Samovar/dryckeskylare- för tre olika drycker, 1800-talets senare hälft, vitmetall, tappkranar i form av psykopompern hänklar med fågelhuvud.
31834
Slutpris5 500 SEK
Skål. Württembergische metallwarenfabrik. WMF, Nysilver.
31848
Slutpris80 SEK
Okänd konstnär för marbell stone Art, Skulptur, Konststen, 1960-talet.
31812
SlutprisInga bud
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
31797
Slutpris80 SEK
Äldre trästege.
31884
Äldre trästege.
Slutpris260 SEK
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
31864
Slutpris550 SEK
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
31820
Slutpris80 SEK
Reklamskylt, Metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike.
31805
Slutpris160 SEK
Äldre kobjällror.
31845
Äldre kobjällror.
SlutprisInga bud
7 Fruktknivar. Stahl-Bronce, Tyskland, 1900-talets början.
31815
Slutpris180 SEK
Ljusstake, Stelton.
31783
Ljusstake, Stelton.
Slutpris80 SEK
Kapsylöppnare. "Ducky", Paris.
31838
Slutpris160 SEK
EINAR PERSSON. Ljusstake, smide, Verum, Vittsjö, signerad.
31776
SlutprisInga bud
Okänd designer. 2 Ljuslyktor i lackerad plåt.
31861
Slutpris80 SEK