31792
GUSTAF ANKARCRONA. Ljusstake, smide, Käck & Hedbys, Leksand.
SlutprisInga bud
31872
2 Dalahästar.
Slutpris80 SEK
31880
Äldre ovanlig bjällerkrans till häst. 1800-1900 talet.
Slutpris2 000 SEK
31793
Brevlåda. Plåt.
Slutpris120 SEK
31813
Mask. Skuret trä & djurhud, Möjligen Dan, Liberia, 1900-Talet.
Slutpris80 SEK
31834
Samovar/dryckeskylare- för tre olika drycker, 1800-talets senare hälft, vitmetall, tappkranar i form av psykopompern hänklar med fågelhuvud.
Slutpris5 500 SEK
31848
Skål. Württembergische metallwarenfabrik. WMF, Nysilver.
Slutpris80 SEK
31812
Okänd konstnär för marbell stone Art, Skulptur, Konststen, 1960-talet.
SlutprisInga bud
31797
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
Slutpris80 SEK
31884
Äldre trästege.
Slutpris260 SEK
31864
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
Slutpris550 SEK
31820
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
Slutpris80 SEK
31805
Reklamskylt, Metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike.
Slutpris160 SEK
31845
Äldre kobjällror.
SlutprisInga bud
31815
7 Fruktknivar. Stahl-Bronce, Tyskland, 1900-talets början.
Slutpris180 SEK
31783
Ljusstake, Stelton.
Slutpris80 SEK
31838
Kapsylöppnare. "Ducky", Paris.
Slutpris160 SEK
31776
EINAR PERSSON. Ljusstake, smide, Verum, Vittsjö, signerad.
SlutprisInga bud
31861
Okänd designer. 2 Ljuslyktor i lackerad plåt.
Slutpris80 SEK