Börjar: 3 jul 2024 08:12Avslutas: 11 jul 2024 17:00
11 JULI 2024
33710
Vas. "Blå Måsen", Bing & Gröndal.
Slutpris120 SEK
33719
Kaffeservis. 12 Koppar med fat, "Helena", Poland.
SlutprisInga bud
33716
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
SlutprisInga bud
33723
Matservis. "Birgit", 48 delar, Upsala Ekeby/Karlskrona.
Slutpris100 SEK
33665
Kaffeservis. "Toledo", Rörstrand.
SlutprisInga bud
33709
Slutpris160 SEK
33712
Vas. Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
33714
VAS, Ann-Katrin & Helmut Witt, Witt Keramikverkstad, signerad, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
33711
Slutpris200 SEK
33704
LAURITZ HJORTH. 3 Delar, keramik, Bornholm.
Slutpris80 SEK
33666
4 Delar. "Blå Blomster". Royal Copenhagen.
Slutpris140 SEK
33670
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33671
LOCKURNA. Rosenthal, porslin, Tyskland.
Slutpris160 SEK
33663
Vas. Japan.
SlutprisInga bud
33685
SlutprisInga bud
33693
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST. Skärbräda, porslin, Arabia, Finland.
Slutpris140 SEK
33686
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33669
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
33659
Stort tvättfat. England.
Slutpris160 SEK
33675
BO FAJANS. 6 Delar, stengods, Gefle.
Slutpris100 SEK
33688
EVERT FARSNÄS. RELIEF, keramik monterad på träplatta, signerad.
SlutprisInga bud
33653
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
SlutprisInga bud
33673
BERNDT FRIBERG. 2 Miniatyrskålar, stengods, Gustavsberg Studio.
Slutpris750 SEK
33687
Slutpris80 SEK
33656
3 Krukor/Ytterfoder. Gustavsberg, flintporslin.
Slutpris80 SEK
33705
Krus. Gustavsberg, 1890-1910.
SlutprisInga bud
33672
STIG LINDBERG. Miniatyrvas, stengods, Gustavsberg Studio, signerad, 1900-tal.
Slutpris120 SEK
33689
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
SlutprisInga bud
33706
ÅKE LARSSON. Väggrelief, Stengods, Viken, Signerad Åke.L.
Slutpris80 SEK
33679
KRYDDBURKAR. 7 Delar, flintgods, Gefle, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33668
3 Tallrikar/vägg. Bemålad lergods.
SlutprisInga bud