Börjar: 3 jul 2024 08:12Avslutas: 11 jul 2024 17:00

11 JULI 2024

Vas. "Blå Måsen", Bing & Gröndal.
33710
Slutpris120 SEK
Kaffeservis. 12 Koppar med fat, "Helena", Poland.
33719
SlutprisInga bud
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
33716
SlutprisInga bud
Matservis. "Birgit", 48 delar, Upsala Ekeby/Karlskrona.
33723
Slutpris100 SEK
Kaffeservis. "Toledo", Rörstrand.
33665
SlutprisInga bud
33709
Slutpris160 SEK
Vas. Royal Copenhagen.
33712
Vas. Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
VAS, Ann-Katrin & Helmut Witt, Witt Keramikverkstad, signerad, 1900-talets andra hälft.
33714
Slutpris100 SEK
33711
Slutpris200 SEK
LAURITZ HJORTH. 3 Delar, keramik, Bornholm.
33704
Slutpris80 SEK
4 Delar. "Blå Blomster". Royal Copenhagen.
33666
Slutpris140 SEK
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
33670
SlutprisInga bud
LOCKURNA. Rosenthal, porslin, Tyskland.
33671
Slutpris160 SEK
Vas. Japan.
33663
Vas. Japan.
SlutprisInga bud
33685
SlutprisInga bud
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST. Skärbräda, porslin, Arabia, Finland.
33693
Slutpris140 SEK
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
33686
SlutprisInga bud
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
33669
SlutprisInga bud
Stort tvättfat. England.
33659
Stort tvättfat. England.
Slutpris160 SEK
BO FAJANS. 6 Delar, stengods, Gefle.
33675
Slutpris100 SEK
33688
SlutprisInga bud
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
33653
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
SlutprisInga bud
BERNDT FRIBERG. 2 Miniatyrskålar, stengods, Gustavsberg Studio.
33673
Slutpris750 SEK
33687
Slutpris80 SEK
3 Krukor/Ytterfoder. Gustavsberg, flintporslin.
33656
Slutpris80 SEK
Krus. Gustavsberg, 1890-1910.
33705
Krus. Gustavsberg, 1890-1910.
SlutprisInga bud
STIG LINDBERG. Miniatyrvas, stengods, Gustavsberg Studio, signerad, 1900-tal.
33672
Slutpris120 SEK
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
33689
SlutprisInga bud
ÅKE LARSSON. Väggrelief, Stengods, Viken, Signerad Åke.L.
33706
Slutpris80 SEK
 KRYDDBURKAR. 7 Delar, flintgods, Gefle, 1900-tal.
33679
Slutpris80 SEK
3 Tallrikar/vägg. Bemålad lergods.
33668
SlutprisInga bud