Börjar: 3 jul 2024 08:12Avslutas: 11 jul 2024 17:00
11 JULI 2024
33660
Diverse nysilver m.m.
Slutpris120 SEK
33685
SlutprisInga bud
33697
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20.
SlutprisInga bud
33693
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST. Skärbräda, porslin, Arabia, Finland.
Slutpris140 SEK
33686
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33664
5 Vinglas. Målad dekor.
SlutprisInga bud
33726
Diverse maskiner.
Slutpris120 SEK
33669
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
33659
Stort tvättfat. England.
Slutpris160 SEK
33699
Slutpris80 SEK
33415
TV. Led, Luxor, 40 tum.
Slutpris80 SEK
33675
BO FAJANS. 6 Delar, stengods, Gefle.
Slutpris100 SEK
33715
OLLE BROZÉN. Vas. Kosta Boda, osignerad
Slutpris80 SEK
33691
FICKUR, 2 st. Silver, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
33657
9 Vinglas av återvunnet glas. Samtida.
Slutpris80 SEK
33724
Diverse maskiner.
SlutprisInga bud
33713
Vas. Signerad Jablonski , Polen.
Slutpris100 SEK
33688
EVERT FARSNÄS. RELIEF, keramik monterad på träplatta, signerad.
SlutprisInga bud
33653
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
SlutprisInga bud
33690
PARTI, armbandsur, 6 st. samtida.
Slutpris80 SEK
33677
GLASBLÅSARGRILL med näverhandtag.
Slutpris80 SEK
33678
BORDSLAMPA. Gips, modern tillverkning.
SlutprisInga bud
33673
BERNDT FRIBERG. 2 Miniatyrskålar, stengods, Gustavsberg Studio.
Slutpris750 SEK
33721
SKRIN, bemålat trä, 18/1900-tal.
Slutpris80 SEK
33687
Slutpris80 SEK
33656
3 Krukor/Ytterfoder. Gustavsberg, flintporslin.
Slutpris80 SEK
33705
Krus. Gustavsberg, 1890-1910.
SlutprisInga bud
33672
STIG LINDBERG. Miniatyrvas, stengods, Gustavsberg Studio, signerad, 1900-tal.
Slutpris120 SEK
33689
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
SlutprisInga bud
33731
Diverse verktyg.
SlutprisInga bud
33706
ÅKE LARSSON. Väggrelief, Stengods, Viken, Signerad Åke.L.
Slutpris80 SEK
33701
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 21.
Slutpris120 SEK
33679
KRYDDBURKAR. 7 Delar, flintgods, Gefle, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33668
3 Tallrikar/vägg. Bemålad lergods.
SlutprisInga bud
33733
Diverse glas. Bl.a Luminarc, Oberglas m.m.
Slutpris80 SEK
33682
BRICKOR, 2 st, nysilver, 1900-tal.
Slutpris80 SEK