Börjar: 4 jul 2024 09:23Avslutas: 14 jul 2024 17:00
14 JULI 2024
33793
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
33800
Servisdelar. "Lövfald/Fallande löv", Bing & Gröndal. 55 Delar.
Slutpris140 SEK
33787
2 Krus. 5 Liter, Höganäs keramik.
Slutpris120 SEK
33765
Diverse porslin. Bl.a Porsgrund, Rörstrand, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
SlutprisInga bud
33742
KAFFESERVISDELAR, porslin, 1900-talets första hälft.
SlutprisInga bud
33796
Vas. "Blå Måsen", Bing & Gröndal.
Slutpris120 SEK
33752
SKÅL, porslin, Kina.
Slutpris260 SEK
33763
Diverse porslin Mestadels "Blåklint" Mariehult.
SlutprisInga bud
33797
Vas. Royal Copenhagen.
Slutpris80 SEK
33766
Laholms keramik. 13 Delar.
SlutprisInga bud
33786
URNA med LOCK, porslin, Kina. Samtida.
Slutpris100 SEK
33757
MARI SIMMULSON. Fat, "Moske" 7083M. Upsala Ekeby.
Slutpris230 SEK
33764
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Rörstrand, Guldkroken, EGO m.m.
SlutprisInga bud
33792
KANNA, porslin, Kina.
Slutpris100 SEK
33795
Vas. Royal Copenhagen.
Slutpris80 SEK
33774
KAFFESERVIS, 21 delar, porslin, Staffordshire Potteries LTD, England.
Slutpris160 SEK
33741
TALLRIKAR, 5-stycken, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33759
Delar av Kaffeserviser. Gustavsberg, Bavaria, Bing & Gröndal.
SlutprisInga bud
33760
Rosenthal. "Maria", Kaffeservis.
Slutpris400 SEK
33799
Diverse Lergökar.
Slutpris100 SEK
33791
ROSENTHAL. 27 Tallrikar, benporslin, Tyskland, 12 djupa tallrikar & 15 assietter.
Slutpris160 SEK
33788
SKÅL, porslin, Japan, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33784
KATARINA FLORDAL. 2 Figuriner, Kattis Keramik, Varberg.
SlutprisInga bud
33758
Upsala Ekeby. 2 Krukor & 1 Ampel.
Slutpris140 SEK
33770
ARTHUR PERCY. "Skimra", Gefle, Tekanna & 4 tekoppar med fat.
Slutpris80 SEK
33739
FAT, konstmassa, Kina, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33740
GUNNAR NYLUND. Kruka, "Chamotte", Rörstrand.
Slutpris100 SEK
33782
ESTER WALLIN. Figurin, "Björn", Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud