Börjar: 15 jul 2024 08:39Avslutas: 23 jul 2024 17:00
23 JULI 2024
33670
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33793
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
33742
KAFFESERVISDELAR, porslin, 1900-talets första hälft.
Slutpris80 SEK
34002
Diverse keramik. Bl.a Irma Yourstone m.m.
SlutprisInga bud
33716
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
Slutpris80 SEK
33739
FAT, konstmassa, Kina, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33782
ESTER WALLIN. Figurin, "Björn", Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
33669
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
33689
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
Slutpris80 SEK
33688
EVERT FARSNÄS. RELIEF, keramik monterad på träplatta, signerad.
SlutprisInga bud
33685
SlutprisInga bud
33765
Diverse porslin. Bl.a Porsgrund, Rörstrand, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
Slutpris80 SEK
34025
Orientaliskt porslin.
Slutpris80 SEK
33665
Kaffeservis. "Toledo", Rörstrand.
SlutprisInga bud
33784
KATARINA FLORDAL. 2 Figuriner, Kattis Keramik, Varberg.
SlutprisInga bud
33653
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
SlutprisInga bud
33759
Delar av Kaffeserviser. Gustavsberg, Bavaria, Bing & Gröndal.
Slutpris80 SEK
33663
Vas. Japan.
Slutpris80 SEK
33686
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33764
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Rörstrand, Guldkroken, EGO m.m.
Slutpris80 SEK
33788
SKÅL, porslin, Japan, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
33719
Kaffeservis. 12 Koppar med fat, "Helena", Poland.
Slutpris80 SEK