Börjar: 15 jul 2024 08:39Avslutas: 23 jul 2024 17:00

23 JULI 2024

Avslutad
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
33670
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
SlutprisInga bud
Avslutad
Vas. Royal Copenhagen.
33793
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
Avslutad
KAFFESERVISDELAR, porslin, 1900-talets första hälft.
33742
KAFFESERVISDELAR, porslin, 1900-talets första hälft.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse keramik. Bl.a Irma Yourstone m.m.
34002
Diverse keramik. Bl.a Irma Yourstone m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
33716
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
Slutpris80 SEK
Avslutad
FAT, konstmassa, Kina, 1900-tal.
33739
FAT, konstmassa, Kina, 1900-tal.
SlutprisInga bud
Avslutad
ESTER WALLIN. Figurin, "Björn", Upsala Ekeby.
33782
ESTER WALLIN. Figurin, "Björn", Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
Avslutad
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
33669
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
Avslutad
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
33689
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
Slutpris80 SEK
Avslutad
EVERT FARSNÄS. RELIEF, keramik monterad på träplatta, signerad.
33688
EVERT FARSNÄS. RELIEF, keramik monterad på träplatta, signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
TALLRIKAR, 6 stycken, porslin, "Mat med namn" & "Svenska Måltider", Gustavsberg för ICA, Sverige.
33685
TALLRIKAR, 6 stycken, porslin, "Mat med namn" & "Svenska Måltider", Gustavsberg för ICA, Sverige.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse porslin. Bl.a Porsgrund, Rörstrand, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
33765
Diverse porslin. Bl.a Porsgrund, Rörstrand, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Orientaliskt porslin.
34025
Orientaliskt porslin.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Kaffeservis. "Toledo", Rörstrand.
33665
Kaffeservis. "Toledo", Rörstrand.
SlutprisInga bud
Avslutad
KATARINA FLORDAL. 2 Figuriner, Kattis Keramik, Varberg.
33784
KATARINA FLORDAL. 2 Figuriner, Kattis Keramik, Varberg.
SlutprisInga bud
Avslutad
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
33653
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
SlutprisInga bud
Avslutad
Delar av Kaffeserviser. Gustavsberg, Bavaria, Bing & Gröndal.
33759
Delar av Kaffeserviser. Gustavsberg, Bavaria, Bing & Gröndal.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Vas. Japan.
33663
Vas. Japan.
Slutpris80 SEK
Avslutad
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
33686
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Rörstrand, Guldkroken, EGO m.m.
33764
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Rörstrand, Guldkroken, EGO m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
SKÅL, porslin, Japan, 1900-tal.
33788
SKÅL, porslin, Japan, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kaffeservis. 12 Koppar med fat, "Helena", Poland.
33719
Kaffeservis. 12 Koppar med fat, "Helena", Poland.
Slutpris80 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.