Börjar: 5 nov 2023 12:42Avslutas: 12 nov 2023 18:00

12 NOVEMBER 2023

OLLE AGNELL. Litografi, signerad & numrerad 5/75.
28262
SlutprisInga bud
Taklampa. Mässing & glas.
28266
Taklampa. Mässing & glas.
SlutprisInga bud
Hallmöbler. Gustaviansk stil.
28267
Hallmöbler. Gustaviansk stil.
Slutpris160 SEK
Diverse keramik. Bl.a Upsala Ekeby, Laholm m.m.
28244
Slutpris80 SEK
Vägghylla. String-stil, 3 hyllplan.
28306
Slutpris230 SEK
Uppstoppad mink.
28290
Uppstoppad mink.
Slutpris230 SEK
28314
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, signerad Johansson.
28263
Slutpris80 SEK
6 Action Hero. 5+1, originalförpackningar.
28242
Slutpris100 SEK
Diverse glas. Bla. Kosta Boda, Skruf m.m.
28246
Slutpris100 SEK
2 Äldre korgar & bordslampa i malm.
28243
Slutpris140 SEK
Diverse krukor.
28247
Diverse krukor.
Slutpris80 SEK
GEFLE Porslin. Bl.a Röd rubin.
28248
Slutpris100 SEK
Äldre tennisväska med innehåll.
28249
SlutprisInga bud
Karta över Laholm. Tryck.
28261
Karta över Laholm. Tryck.
SlutprisInga bud
28250
Slutpris140 SEK
Diverse belysning & vagnslykta.
28251
SlutprisInga bud
28252
SlutprisInga bud
Diverse elektronik.
28253
Diverse elektronik.
SlutprisInga bud
Glöggset Boda Nova, Höganäs m.m.
28254
SlutprisInga bud
THURE JOHANSSON. Olja på pannå, signerad & daterad -43
28260
SlutprisInga bud
Diverse belysning.
28255
Diverse belysning.
Slutpris140 SEK
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gustavsberg, Rörstrand, Karlskrona m.m.
28245
Slutpris100 SEK
SILUETTKLIPP. 4 St JOHAN LEKSELL & 1 st F. KASELINA, signerade.
28259
SlutprisInga bud
Diverse ställ. Metall.
28257
Diverse ställ. Metall.
SlutprisInga bud
Diverse keramik.
28256
Diverse keramik.
Slutpris120 SEK
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Gammal fäbodvall Härjedalen", signerad & daterad 1963.
28275
Slutpris80 SEK
10 Öre 1859, 1/3 Skilling Banco 1848 & 4 Skilling 1854.
28258
Slutpris140 SEK
Teckning. Troligtvis blyerts eller kol, Porträtt av Riksledarmot Peter Andersson Borås, signerad & daterad 1884.
28264
SlutprisInga bud
Kamin. Haller. Renoveringsobjekt eller prydnad.
28321
Slutpris140 SEK
Taklampa. Samtida.
28265
Taklampa. Samtida.
Slutpris80 SEK
Ljuskrona. Mässing. Malcus, Gunnar Johansson.
28268
Slutpris160 SEK
JOHAN WIPP. Träsnitt, signerad & numrerad 4/150.
28272
SlutprisInga bud
Barstol. Kopia efter Philippe Starck "Masters".
28269
Slutpris80 SEK
ÅKE PALMGREN. Vas, krukmakaren Ystad, signerad.
28286
SlutprisInga bud
Äldre spegel.
28274
Äldre spegel.
SlutprisInga bud
2 Stolar. 1900 talet.
28280
2 Stolar. 1900 talet.
SlutprisInga bud
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Härjedalen", signerad & daterad 1963.
28277
Slutpris80 SEK
Äldre gungstol.
28281
Äldre gungstol.
Slutpris80 SEK
TV Samsung 19 tum & DVD spelare LG.
28278
SlutprisInga bud
Soffbord. Teak.
28279
Soffbord. Teak.
SlutprisInga bud
BODRUL KHALIQUE. Skulptur, metall, IKEA.
28282
Slutpris120 SEK
TORE AHNOFF. Litografi, signerad & numrerad 106/150.
28271
SlutprisInga bud
2 Stolar, Allmoge, Furu, 1800 talet.
28283
SlutprisInga bud
2 Tomtar. Keramik, samtida.
28284
2 Tomtar. Keramik, samtida.
Slutpris180 SEK
PAUL HOFF. Stenbock, Reijmyre, 1983.
28045
Slutpris140 SEK
Diverse bokmärken.
28287
Diverse bokmärken.
Slutpris160 SEK
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Vinterlandskap", signerad & daterad 1965.
28276
Slutpris80 SEK