Börjar: 5 nov 2023 12:42Avslutas: 12 nov 2023 18:00
12 NOVEMBER 2023
28262
OLLE AGNELL. Litografi, signerad & numrerad 5/75.
SlutprisInga bud
28266
Taklampa. Mässing & glas.
SlutprisInga bud
28267
Hallmöbler. Gustaviansk stil.
Slutpris160 SEK
28244
Diverse keramik. Bl.a Upsala Ekeby, Laholm m.m.
Slutpris80 SEK
28306
Vägghylla. String-stil, 3 hyllplan.
Slutpris230 SEK
28290
Uppstoppad mink.
Slutpris230 SEK
28314
SlutprisInga bud
28263
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, signerad Johansson.
Slutpris80 SEK
28242
6 Action Hero. 5+1, originalförpackningar.
Slutpris100 SEK
28246
Diverse glas. Bla. Kosta Boda, Skruf m.m.
Slutpris100 SEK
28243
2 Äldre korgar & bordslampa i malm.
Slutpris140 SEK
28247
Diverse krukor.
Slutpris80 SEK
28248
GEFLE Porslin. Bl.a Röd rubin.
Slutpris100 SEK
28249
Äldre tennisväska med innehåll.
SlutprisInga bud
28261
Karta över Laholm. Tryck.
SlutprisInga bud
28250
Slutpris140 SEK
28251
Diverse belysning & vagnslykta.
SlutprisInga bud
28252
SlutprisInga bud
28253
Diverse elektronik.
SlutprisInga bud
28254
Glöggset Boda Nova, Höganäs m.m.
SlutprisInga bud
28260
THURE JOHANSSON. Olja på pannå, signerad & daterad -43
SlutprisInga bud
28255
Diverse belysning.
Slutpris140 SEK
28245
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gustavsberg, Rörstrand, Karlskrona m.m.
Slutpris100 SEK
28259
SILUETTKLIPP. 4 St JOHAN LEKSELL & 1 st F. KASELINA, signerade.
SlutprisInga bud
28257
Diverse ställ. Metall.
SlutprisInga bud
28256
Diverse keramik.
Slutpris120 SEK
28275
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Gammal fäbodvall Härjedalen", signerad & daterad 1963.
Slutpris80 SEK
28258
10 Öre 1859, 1/3 Skilling Banco 1848 & 4 Skilling 1854.
Slutpris140 SEK
28264
Teckning. Troligtvis blyerts eller kol, Porträtt av Riksledarmot Peter Andersson Borås, signerad & daterad 1884.
SlutprisInga bud
28321
Kamin. Haller. Renoveringsobjekt eller prydnad.
Slutpris140 SEK
28265
Taklampa. Samtida.
Slutpris80 SEK
28268
Ljuskrona. Mässing. Malcus, Gunnar Johansson.
Slutpris160 SEK
28272
JOHAN WIPP. Träsnitt, signerad & numrerad 4/150.
SlutprisInga bud
28269
Barstol. Kopia efter Philippe Starck "Masters".
Slutpris80 SEK
28286
ÅKE PALMGREN. Vas, krukmakaren Ystad, signerad.
SlutprisInga bud
28274
Äldre spegel.
SlutprisInga bud
28280
2 Stolar. 1900 talet.
SlutprisInga bud
28277
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Härjedalen", signerad & daterad 1963.
Slutpris80 SEK
28281
Äldre gungstol.
Slutpris80 SEK
28278
TV Samsung 19 tum & DVD spelare LG.
SlutprisInga bud
28279
Soffbord. Teak.
SlutprisInga bud
28282
BODRUL KHALIQUE. Skulptur, metall, IKEA.
Slutpris120 SEK
28271
TORE AHNOFF. Litografi, signerad & numrerad 106/150.
SlutprisInga bud
28283
2 Stolar, Allmoge, Furu, 1800 talet.
SlutprisInga bud
28284
2 Tomtar. Keramik, samtida.
Slutpris180 SEK
28045
PAUL HOFF. Stenbock, Reijmyre, 1983.
Slutpris140 SEK
28287
Diverse bokmärken.
Slutpris160 SEK
28276
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Vinterlandskap", signerad & daterad 1965.
Slutpris80 SEK