Börjar: 5 nov 2023 12:42Avslutas: 12 nov 2023 18:00
12 NOVEMBER 2023
28262
OLLE AGNELL. Litografi, signerad & numrerad 5/75.
SlutprisInga bud
28263
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, signerad Johansson.
Slutpris80 SEK
28261
Karta över Laholm. Tryck.
SlutprisInga bud
28260
THURE JOHANSSON. Olja på pannå, signerad & daterad -43
SlutprisInga bud
28259
SILUETTKLIPP. 4 St JOHAN LEKSELL & 1 st F. KASELINA, signerade.
SlutprisInga bud
28275
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Gammal fäbodvall Härjedalen", signerad & daterad 1963.
Slutpris80 SEK
28264
Teckning. Troligtvis blyerts eller kol, Porträtt av Riksledarmot Peter Andersson Borås, signerad & daterad 1884.
SlutprisInga bud
28272
JOHAN WIPP. Träsnitt, signerad & numrerad 4/150.
SlutprisInga bud
28277
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Härjedalen", signerad & daterad 1963.
Slutpris80 SEK
28271
TORE AHNOFF. Litografi, signerad & numrerad 106/150.
SlutprisInga bud
28276
GUNNAR NERLUND. Olja på pannå, "Vinterlandskap", signerad & daterad 1965.
Slutpris80 SEK
28273
ROLAND KEMPE. Litografi.
SlutprisInga bud
28307
JONNY OPPENHEIMER. 6 Tryck.
Slutpris140 SEK