Börjar: 21 dec 2023 12:49Avslutas: 28 dec 2023 18:00
28 DECEMBER 2023
29561
2 Vaser. Royal Copenhagen & Bing & Gröndal.
Slutpris120 SEK
29591
OLOF LARSSON. Hänkelvas, Laholms keramik.
Slutpris80 SEK
29574
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gustavsberg, Höganäs m.m.
Slutpris80 SEK
28286
ÅKE PALMGREN. Vas, krukmakaren Ystad, signerad.
Slutpris320 SEK
29559
Keramikfisk på träplatta, otydlig signatur.
Slutpris200 SEK
29563
Lampfot. Bing & Gröndal.
Slutpris180 SEK
29555
MARIANNE STARCK. Väggplakett, keramik, Michael Andersen, Bornholm, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Slutpris800 SEK
29568
Diverse porslin & keramik. Bl.a Höganäs, Arabia m.m.
SlutprisInga bud
29582
HERTHA BENGTSSON. Kaffekanna, "Ceylon", Rörstrand.
Slutpris100 SEK
29580
Fat. Majolika. Fabrikat okänd.
Slutpris120 SEK
29592
Slutpris160 SEK
29609
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Bing & Gröndal m.m.
Slutpris80 SEK
29562
Rörstrand, 11 delar.
Slutpris180 SEK