27273 Spegel & konsolbord. Empire, 1800 talet.

27273a_8dbba9473a43fd6_med.jpeg
  • 27273a_8dbba9473a43fd6_sm.jpeg
  • 27273b_8dbba9474b1afcb_sm.jpeg
  • 27273c_8dbba94764f82fd_sm.jpeg
  • 27273d_8dbba94788af6f6_sm.jpeg
  • 27273e_8dbba947ab82e88_sm.jpeg
  • 27273f_8dbba947d4be4c6_sm.jpeg
  • 27273g_8dbba9480067c2d_sm.jpeg
  • 27273h_8dbba948268fed0_sm.jpeg
  • 27273i_8dbba9484df756d_sm.jpeg
  • 27273j_8dbba94873ddf09_sm.jpeg
  • 27273k_8dbba94895e0bfe_sm.jpeg
  • 27273l_8dbba948b97dd11_sm.jpeg
  • 27273m_8dbba948e2966cb_sm.jpeg
  • 27273n_8dbba94900568a7_sm.jpeg
  • 27273o_8dbba94920138e7_sm.jpeg
  • 27273p_8dbba9494f8070c_sm.jpeg

Spegel mäter ca: 180cm hög & 83cm bred.

Konsolbord mäter ca: 78cm högt & 42x87cm.

Åldersrelaterat slitage, märken, fläckar, avslag på dekorlist, saknas en liten list på spegelns kortsida.

Spegeln har troligtvis originalglas, glaset har krackeleringar.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK