27787 Pinnsoffa. "Florida", Bröderna Wigells Stolfabrik AB, Malmbäck, 1900-talets mitt.

27787a_8dbcbd0e5793aed_med.jpeg
  • 27787a_8dbcbd0e5793aed_sm.jpeg
  • 27787b_8dbcbd0e6629f0c_sm.jpeg
  • 27787c_8dbcbd0e749e422_sm.jpeg
  • 27787d_8dbcbd0e8356c7f_sm.jpeg
  • 27787e_8dbcbd0eb6195ea_sm.jpeg
  • 27787f_8dbcbd0eee0fcbb_sm.jpeg
  • 27787g_8dbcbd0f26b60c3_sm.jpeg
  • 27787h_8dbcbd0f7edabed_sm.jpeg
  • 27787i_8dbcbd0fea19731_sm.jpeg

Mäter ca: 74cm hög, 130cm bred & 43cm i sitthöjd.

Bruksslitage, repor, märken, färgbortfall.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK