33410 Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.

33410a_8dc9456c9c4a249_med.jpeg
  • 33410a_8dc9456c9c4a249_sm.jpeg
  • 33410b_8dc9456cd3cc67e_sm.jpeg
  • 33410c_8dc9456d076bd8b_sm.jpeg
  • 33410d_8dc9456d2fc55d6_sm.jpeg
  • 33410e_8dc9456d56d33ef_sm.jpeg
  • 33410f_8dc9456d78b7ed0_sm.jpeg
  • 33410g_8dc9456d98dd25f_sm.jpeg
  • 33410h_8dc9456db438772_sm.jpeg
  • 33410i_8dc9456dd0afda9_sm.jpeg
  • 33410j_8dc9456df0b1e0d_sm.jpeg
  • 33410k_8dc9456e16c3ce4_sm.jpeg
  • 33410l_8dc9456e3c1d98e_sm.jpeg

Mäter ca: 77cm hög, 78cm bred, 70cm djup & 25,5cm i sitthöjd.

Bruksslitage, skav, märken.

Medföljer sittkudde & ryggkudde som är solblekta & fläckiga.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK