31761
MARTINES PINTADO A MANO. Keramikfat, Spanien.
Slutpris100 SEK
31849
Diverse ägg i mässingsskål. Bl.a Alabaster, sten m.m.
Slutpris500 SEK
31772
Slutpris80 SEK
31768
Väggplåt. Mässing, "LA DANSE".
Slutpris120 SEK
31889
Kohud. 1900-2000 talet.
Slutpris320 SEK
31800
PAUL HOFF. Val, Kosta Boda, Signerad.
Slutpris140 SEK
31888
Ryamatta.
Slutpris80 SEK
31876
ROYAL COPENHAGEN. "Blå Blomster", 9 delar.
Slutpris350 SEK
31860
Royal Copenhagen. samtliga delar har nagg och sprickor.
Slutpris290 SEK
31823
Jultallrikar. Bing & Gröndal. 1930-1937, 1946-1949, 1951-1956, 1958, 1967-1969, 1970-1971.
Slutpris600 SEK
31811
Relief, Brons, Hedvig Eleonora, signerad PP, troligtvis 1800-talet.
Slutpris80 SEK
31837
Diverse keramik.
Slutpris160 SEK
31892
Väggur. Noak.
Slutpris80 SEK
31790
Slutpris100 SEK
31848
Skål. Württembergische metallwarenfabrik. WMF, Nysilver.
Slutpris80 SEK
31795
5 Höga snapsglas. 1900-Talet.
Slutpris200 SEK
31777
Kakelskärare.
Slutpris140 SEK
31787
BERTIL VALLIEN. Karaff, Boda Artist Collection, signerad.
Slutpris100 SEK
31813
Mask. Skuret trä & djurhud, Möjligen Dan, Liberia, 1900-Talet.
Slutpris80 SEK
31762
Elektriska Verktyg.
Slutpris100 SEK
31854
Diverse porslin. Bl.a Gustavsberg m.m.
Slutpris80 SEK
31890
Persisk matta. Isfahan, 1800000 knutar per M2.
Slutpris120 SEK
31793
Brevlåda. Plåt.
Slutpris120 SEK
31852
Diverse glas. Bl.a Ahlefeldt Laurvig, Orrefors m.m.
Slutpris140 SEK
31816
KJELL ENGMAN. Miniatyrskål, "October", Kosta Boda, Osignerad.
Slutpris80 SEK
31863
Elektrisk grill, Severin.
Slutpris80 SEK
31766
6 Champagne kupor. Bohemia, Kristall.
Slutpris400 SEK
31830
ROYAL COPENHAGEN. 5 Äldre vägg tallrikar. Början på 1900-talet.
Slutpris120 SEK
31879
HANS-AGNE JAKOBSSON. Golvlampa, "G45", mässing & trä, Markaryd.
Slutpris3 400 SEK
31872
2 Dalahästar.
Slutpris80 SEK
31858
Bordslampa. Smide & glas, Strindberg-stil.
Slutpris350 SEK
31843
Okänd designer, antagligen för orrefors, skål, tjockväggig graal, dekor av kvinna i blått underfång, Osignerad.
Slutpris1 500 SEK
24709
Bordslampa. Töreboda, Glaserat lergods.
Slutpris100 SEK
31755
Halskedja. Silver, 27gram.
Slutpris180 SEK
31732
2 Ljusstakar. Ystad Brons, 1930-talet.
Slutpris290 SEK
31753
Äldre dockhusmöbler m.m.
Slutpris450 SEK
31737
Golvas. Nittsjö, okänd designer.
Slutpris120 SEK
31747
4 Karaffer. Glas & Kristall.
Slutpris120 SEK
31733
Bägare. Nysilver, Baltiska utställningen. 1914, Dekor av storkar efter design av Ernst Norlind, Stämpel CG Hallberg.
Slutpris230 SEK
31740
3 Figuriner i keramik. Ove Rasmussen, Elsi Boureljus & Alingsås.
Slutpris80 SEK
30803
Diverse gardiner. Bl.a Lena Boije, Cecilia Hallman.
Slutpris160 SEK
31742
Diverse keramik. Bl.a Laholm, Höganäs, Nittsjö m.m.
Slutpris80 SEK
31734
Bordsur. Junghans, 1900-Talet.
Slutpris500 SEK
31752
Sockerskål. "Musselmalet", Royal Copenhagen.
Slutpris260 SEK
31739
Korkskruvar i låda.
Slutpris80 SEK
30974
Bordslampa. Art Deco, Tenn, 1930 talet.
Slutpris650 SEK
31759
Vas. Royal Copenhagen, porslin, polykrom underglasyrdekor av tall.
Slutpris160 SEK
31729
Värmeplatta. NEY.
Slutpris120 SEK