28181
Taffelpiano. Köpenhamn, 1800 talet. Proveniens: Familjen Appeltofft i Halmstad.
Slutpris230 SEK
28177
2 Vaser. Tillskrivna Lars-Erik Magnusson, Mjöhult (Höganäs), daterade -82.
Slutpris140 SEK
28175
2 Skålar. "Odyssey" Lars Hellsten Orrefors & "Mine" Ulrica Hydman-Vallien Kosta Boda. Originallådor.
Slutpris80 SEK
28128
31 Jultallrikar. 1970-2000, Royal copenhagen & ett litet fat Bing & Gröndal.
Slutpris200 SEK
28104
Persisk handknuten ullmatta. "Meshkin", Azerbaijan, Garantibevis.
Slutpris1 400 SEK
28097
Orientaliska möbler. 3 Karmstolar, "Horse shoe lounge chair", James Mont stil & Bord med pärlemo, 1900 talet.
Slutpris550 SEK