Kategorier

Avslutad
34904
12 Moccakoppar & 11 fat, Jaeger&Co, Bavaria.
Slutpris140 SEK
Avslutad
34928
Kikare, Teleskop. JAPAN.
Slutpris320 SEK
Avslutad
34932
VILHELM BJERKE PETERSEN, Vas/skål, stengods, "Fasett", Rörstrand.
Slutpris120 SEK
Avslutad
34937
Paraplyställ, Metall, samtida.
Slutpris140 SEK
Avslutad
34933
EDVIN OLLERS, 23 delar, Kosta.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34491
LARS DREJARE (Lars Ljungren). Läppmugg & mustaschmugg, proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34913
Kakfat, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34946
Snurrfåtölj. 1960-Talet, galon, okänt fabrikat.
Slutpris320 SEK
Avslutad
34951
Fågelbad. Metall, samtida.
Slutpris230 SEK
Avslutad
34929
Figurin, Royal Copenhagen.
Slutpris180 SEK
Avslutad
34902
Diverse. Mestadels nysilver.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34949
Soffa. 3-Sits, grått tyg, fabrikat okänt.
Slutpris290 SEK
Avslutad
34918
Akupunktur modell, 3 Affischer & instruktionsbok.
Slutpris200 SEK
Avslutad
34931
Äldre brandhjälm. 1800/1900- talet.
Slutpris140 SEK
Avslutad
34901
Belysning, klockor m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34924
AWAB Pall.
Slutpris600 SEK
Avslutad
34921
2 Orientaliska vaser, 1900-talet.
Slutpris180 SEK
Avslutad
34483
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Muggar, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34668
Blekingestol. 3 Ben, fornnordisk stil, handgjord, signerad.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34915
2 Bokstöd. Änglar, konstmassa, samtida.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34922
Diverse frimärken. Utländska.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34950
2 Mindre bord.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34936
Vas, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34484
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Ägg, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34908
THOMAS DAM. 14 Troll. Danmark.
Slutpris260 SEK
Avslutad
34912
Potta. Porslin, Arabia, Finland, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34930
Sodastream & 4 Flaskor.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34916
Diverse.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34910
3 Inramade brodyrer & 1 med tryck, Guld ramar.
Slutpris120 SEK
Avslutad
34911
6 Klädkrokar. Malm, 1900-talet.
Slutpris260 SEK
Avslutad
34917
ANITA NYLUND. Eldfast form, "Janssons Frestelse", JIE, No 114.
Slutpris160 SEK
Avslutad
34898
Diverse glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
34907
Klocka, koppar, GENFA Carl Westh.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34935
4 Inramade brodyrer.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34947
Golvur. 1981.
Slutpris120 SEK
Avslutad
34492
LARS DREJARE (Lars Ljunggren). 2 Ägg, Stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris140 SEK
Avslutad
34914
3 Samurajsvärd på ställ, samtida.
Slutpris180 SEK
Avslutad
34927
Figurin. NAO by Lladro.
Slutpris200 SEK
Avslutad
34906
Mindre konjakskupor. 11st, Theresienthal, Tyskland.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34250
KLACKRING. Sterlingsilver, storlek 20.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34849
Vägglampa. Troligtvis Italien, lackerad plåt, 1900-talets andra hälft
Slutpris120 SEK
Avslutad
34807
Diverse nysilver.
Slutpris80 SEK
Avslutad
34815
TYCO Bilbana.
Slutpris200 SEK
Avslutad
34838
2 Fönsterlampor. Skomakare-modell.
Slutpris180 SEK
Avslutad
34810
3 Tomtar.
Slutpris140 SEK
Avslutad
34806
Diverse bestick. Mestadels nysilver.
Slutpris200 SEK
Avslutad
34834
2 Fönsterlampor. Jugend-stil.
Slutpris200 SEK
Avslutad
34252
KLACKRING. Sterlingsilver, storlek 20.
Slutpris80 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.