31818
Väggreliefer/tallrikar. Børnehjælpsdagen. 1900 talets början, Copenhagen mfl.
Slutpris290 SEK
31886
VERNER PANTON för Louis Poulsen. Taklampa, "Pantop", lackerad plåt, design 1980.
Slutpris350 SEK
31820
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
Slutpris80 SEK
31868
Matservis. Linköpings porslinsfabrik, 68 delar, förgylld kantdekor.
Slutpris290 SEK
31864
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
Slutpris550 SEK
31797
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
Slutpris80 SEK
31826
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
Slutpris230 SEK
31802
6 Kaffekoppar med fat. Princess roses "Queen Anne", Bone China, England.
Slutpris100 SEK
31825
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
Slutpris140 SEK