Kategorier

Avslutad
31814
MINIATYRORDNAR. 3 St med guldlänk 14K, Cirka 3 gram.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
31847
Diverse krus. Bl.a Höganäs m.m.
Slutpris180 SEK
Avslutad
31774
Diverse verktyg.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31783
Ljusstake, Stelton.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31784
HYLLESTED Keramik, skål, pingviner, Danmark.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31815
7 Fruktknivar. Stahl-Bronce, Tyskland, 1900-talets början.
Slutpris180 SEK
Avslutad
31781
ILSE ROEMPKE, Textiltryck, signerad IR.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31865
Diverse glas, Bl.a Boda, Orrefors m.m.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31835
Vas, H.J. WOOD, "Indian tree", Staffordshire, handmålad, sprickor.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31789
Diverse glas. Bl.a Skruf, Kosta m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31771
Diverse keramik & porslin. Bl.a Höganäs, Tyskt m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31857
HERTHA BENGTSSON. Fat, "Blå Eld", Rörstrand.
Slutpris200 SEK
Avslutad
31775
Diverse dukar.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31817
Diverse trä. Bl.a Allmoge, teak m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31819
SAARA HOPEA. 3 Ytterfoder/skålar, "Krokus", Nuutajärvi-Notsjö.
Slutpris140 SEK
Avslutad
31779
Äldre bokmärken.
Slutpris800 SEK
Avslutad
31818
Väggreliefer/tallrikar. Børnehjælpsdagen. 1900 talets början, Copenhagen mfl.
Slutpris290 SEK
Avslutad
31886
VERNER PANTON för Louis Poulsen. Taklampa, "Pantop", lackerad plåt, design 1980.
Slutpris350 SEK
Avslutad
31805
Reklamskylt, Metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike.
Slutpris160 SEK
Avslutad
31856
Diverse JIE.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31885
Karmstol. Rokoko-stil.
Slutpris200 SEK
Avslutad
31851
2 Väggfat, Boch Delfts.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31881
Golvlampa. Fabrikat okänt.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31778
Delar av kaffeservis, Bavaria.
Slutpris140 SEK
Avslutad
31820
Köksvågar, 2 st, Orange & gul plast, Terraillon Export 2000, Frankrike.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31824
VIGGO N. MYHREGAARD. Isbjörn med skål, 1900 talets början.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31828
Krus. 10L, Höganäs keramik.
Slutpris140 SEK
Avslutad
31799
GUNNAR NYLUND. Fat, "Eterna", Rörstrand.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31809
2 Bordslampor. Möjligtvis Esben Klint, glas med metall montage.
Slutpris290 SEK
Avslutad
31868
Matservis. Linköpings porslinsfabrik, 68 delar, förgylld kantdekor.
Slutpris290 SEK
Avslutad
31864
8 Armband till mobiler. Georg Jensen, Sterlingsilver, Nya i obrutna förpackningar.
Slutpris550 SEK
Avslutad
31855
Gryta. Malm, Ekbergs, 1900-talet.
Slutpris450 SEK
Avslutad
31884
Äldre trästege.
Slutpris260 SEK
Avslutad
31797
Okänd Grönländsk konstnär, Skultur, Isbjörn, så kallad Tupilak, Skuren sten.
Slutpris80 SEK
Avslutad
31782
Ett par Ljusstakar, Malm.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31840
Fat, "Pyrola", Gefle/ Upsala Ekeby.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31871
Fotogenlampa. Mässing/glas, Kosmos Brenner.
Slutpris500 SEK
Avslutad
31826
Per Lütken, Holmegaard, Vas samt ljusstake, glas, "Carnaby", design 1968.
Slutpris230 SEK
Avslutad
31786
Saftkokare/saftmaja, Samtida.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31765
Diverse glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31859
Salt & sockerströare. JIE, 1950-60 talet.
Slutpris160 SEK
Avslutad
31844
Vas. Mässing, A Eriksson Striberg, signerad, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31780
PAUL KEDELV. Skål, "coquille", Flygsfors, signerad.
Slutpris200 SEK
Avslutad
31788
Lockskål, "Pompadour", Rosenthal.
Slutpris120 SEK
Avslutad
31875
Diverse porslin, glas, Nysilver.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31802
6 Kaffekoppar med fat. Princess roses "Queen Anne", Bone China, England.
Slutpris100 SEK
Avslutad
31825
Tiffany, Louise Comfort, Bägare på fot, glas, "Favrile", iriserande dekor, Osignerad.
Slutpris140 SEK
Avslutad
31846
Kaffekanna. Skultuna, Mässing, 1800-talet.
Slutpris100 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.