Börjar: 12 jun 2024 19:16Avslutas: 20 jun 2024 17:00
20 JUNI 2024
33155
MARCEL GENAY. Färglitografi, signerad & numrerad 230/280.
SlutprisInga bud
33110
Diverse äldre sedlar. Mestadels Svenska.
Slutpris350 SEK
33116
Stora mjukisdjur & Åkpåse.
SlutprisInga bud
33154
HARALD WIBERG. Tuschteckning. "Man som plöjer", signerad.
SlutprisInga bud
33162
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Gouache, "Folksamling", signerad.
SlutprisInga bud
33128
Bordsur. Junghans.
Slutpris230 SEK
33106
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ. 1940/50-talet.
Slutpris230 SEK
33166
KARL GUSTAF PEHRSON. Olja på pannå. Signerad KGP.
Slutpris100 SEK
33115
Diverse brännarerör till fotogenlampor.
Slutpris80 SEK
33156
MICHAEL BECKERS. Offsettryck. Rheingold, handsignerad.
SlutprisInga bud
33108
Lockskål/Bojan, Kina.
Slutpris80 SEK
33111
Diverse frimärken, Bl.a postfriska, Sverige & Danmark.
Slutpris200 SEK
33117
Klädhängare/hatthylla.
SlutprisInga bud
33157
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Stadsbild", signerad
SlutprisInga bud
33101
Radiobord. 1940-talet.
Slutpris100 SEK
33121
Pall. Elefantfot, WEDO.
Slutpris100 SEK
33132
72 Påsar snäckor.
Slutpris200 SEK
33126
Diverse. Bl.a Plåtburkar, trägubbar m.m.
Slutpris80 SEK
33136
70 Mindre soldater på hästar. Plast, handmålade.
Slutpris290 SEK
33170
ERNST HÄLLGREN. Etsning, "Vid stranden", signerad.
SlutprisInga bud
33105
SKÅP. Ek Jugend, 1800-talet.
Slutpris140 SEK
33167
SlutprisInga bud
33107
HACKEFORS. Delar av matservis.
SlutprisInga bud
33168
JANNE BERGSTRÖM. Akvarell, Reproduktion, signerad.
SlutprisInga bud
33123
Diverse porslin, Bl.a Sigvard Bernadotte, Bavaria, Guldkroken m.m.
SlutprisInga bud
33165
DAN LINDSTRAND. Olja på duk, "Rosor", signerad.
Slutpris180 SEK
33122
SIGVARD BERNADOTTE, 11 Stora tallrikar, Christineholm/Fyrklövern.
Slutpris450 SEK
33135
Slutpris80 SEK
33159
OLJETRYCK. Deutsche Kriegsflotte, tidigt 1900-tal.
Slutpris140 SEK
33160
SlutprisInga bud
33131
Diverse. Bl.a Vägglampa ABO, tillbehör till toarpskrona m.m.
SlutprisInga bud
33120
180 Mindre soldater, Plast, handmålade + några som inte är färdigmålade.
Slutpris400 SEK
33103
Trädgårdsmöbler. Rotting.
Slutpris230 SEK
33000
LCD TV. SONY, 40 Tum.
Slutpris100 SEK
33163
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Komposition",
signerad B.Wijnden & daterad -61.
SlutprisInga bud
33114
Diverse koppar.
Slutpris100 SEK
33119
Pall.
SlutprisInga bud
33099
FÅTÖLJER. Ett par, IKEA, samtida.
SlutprisInga bud
33158
ANDERS FOGELIN. Färglitografi, "Komposition med figurer", signerad, daterad 1973 & numrerad 38/75.
Slutpris80 SEK
33134
Docksäng, docka & pall.
Slutpris80 SEK
33124
Radio-Aggregat, Tele-pilot, Originallåda.
Slutpris80 SEK
33118
Diverse. Bl.a Mässingshink m.m.
Slutpris100 SEK
33113
Äldre glasögon, 4 Stycken.
Slutpris80 SEK
33164
ROLF BÖRJESSON. Akvarell, "Hästhagabergen, Varberg",
signerad.
SlutprisInga bud
33130
E,D. Radio Control Unit.
Slutpris80 SEK
33109
PHILIPS. Midi Hifi Componets AK 540, Skivspelare.
Slutpris100 SEK
33125
Diverse. Bl.a Tenntavlor, Radios, Hasse & Tages Revylåda m.m.
Slutpris100 SEK
33127
Äldre mobiltelefon, Dancall.
Slutpris80 SEK