Börjar: 15 jul 2024 08:39Avslutas: 23 jul 2024 17:00
23 JULI 2024
34029
2 Stolar. 1800-talet.
SlutprisInga bud
34021
Balja, Koppar.
Slutpris200 SEK
34007
Diverse porslin m.m.
SlutprisInga bud
34013
Modelljärnvägs-delar. Bl.a Märklin, Lima m.m.
Slutpris260 SEK
33996
ERIKA LAGERBIELKE. Skål, "Louise", Orrefors.
Slutpris200 SEK
34015
Diverse frimärken. Nordkorea.
Slutpris100 SEK
34026
Skåp/skänk. Nyrenässans, 1800/1900-talet.
Slutpris350 SEK
34010
Försvarets förvaringslådor för handpump & magnetventil.
Slutpris230 SEK
33670
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33793
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
33991
Diverse. bijouterier.
Slutpris80 SEK
34035
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, signerad M. Carlström.
SlutprisInga bud
33990
Trädgårdsdekoration. Hus, trä & metall, hemmabygge.
Slutpris80 SEK
33696
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20,5.
Slutpris80 SEK
33742
KAFFESERVISDELAR, porslin, 1900-talets första hälft.
Slutpris80 SEK
34030
SVANTE SKOGH. Stol, teak, Breox, 1960-talet.
SlutprisInga bud
34000
MARTTI RYTKÖNEN. "Ruccola", 3 delar, Kosta Boda.
Slutpris140 SEK
34011
Diverse sällskapsspel.
Slutpris160 SEK
33697
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20.
Slutpris80 SEK
34002
Diverse keramik. Bl.a Irma Yourstone m.m.
SlutprisInga bud
33997
MONICA BACKSTRÖM. Vas, "Moon Landing", blått glas, Kosta Boda, osignerad.
Slutpris260 SEK
34022
Skrivbord. Furu, Jugend, 1800/1900-talet.
Slutpris100 SEK
33716
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
Slutpris80 SEK
34005
Diverse glas. Bl.a Orrefors m.m.
Slutpris80 SEK
33739
FAT, konstmassa, Kina, 1900-tal.
SlutprisInga bud
34016
Diverse postfriska frimärkshäften. Sverige & blandade länder.
Slutpris230 SEK
33628
SIVERT. Blåslampa typ 263 Mässing.
SlutprisInga bud
33684
LJUSSTAKAR. Ett par, Gense. Märkta Gense 18-8 Stainless, Sweden.
SlutprisInga bud
34024
Kolhämtare, Koppar.
SlutprisInga bud
34031
Äldre trappstege. Hopfällbar.
Slutpris320 SEK
34017
Diverse. Mestadels kamerarelaterat.
Slutpris80 SEK
33782
ESTER WALLIN. Figurin, "Björn", Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
33674
JORDGLOB. Räth Politiska Jordglob. 1900-talets mitt.
Slutpris80 SEK
33779
Ljusstake. Metall, Stilling, Danmark, 1900-talet.
SlutprisInga bud
33669
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
SlutprisInga bud
34037
Spegel. Teak, Nygeverken, 1950/60-talet.
Slutpris100 SEK
33689
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
Slutpris80 SEK
33683
ASKFAT, 5-stycken, rostfritt stål, Prince.
SlutprisInga bud
33678
BORDSLAMPA. Gips, modern tillverkning.
SlutprisInga bud
33688
SlutprisInga bud
33685
SlutprisInga bud
33993
EDIT PEDERSEN. Skulptur, keramik, Danmark, signerad EP
Slutpris550 SEK
33749
Diverse glas. 23 Delar, 1900-talet.
SlutprisInga bud
33738
TAKLAMPA, glas/mässing, 1900-tal.
SlutprisInga bud
34019
10 Glas "Sierra" Arcoroc & 4 Coasters Scandia guld.
SlutprisInga bud
34034
TORBJÖRN MARTINSSON. Olja på duk, "Rådjur", signerad.
SlutprisInga bud
33765
Diverse porslin. Bl.a Porsgrund, Rörstrand, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
Slutpris80 SEK
34027
2 Pinnstolar. Bemålade.
Slutpris140 SEK