Börjar: 15 jul 2024 08:39Avslutas: 23 jul 2024 17:00

23 JULI 2024

2 Stolar. 1800-talet.
34029
2 Stolar. 1800-talet.
SlutprisInga bud
Balja, Koppar.
34021
Balja, Koppar.
Slutpris200 SEK
Diverse porslin m.m.
34007
Diverse porslin m.m.
SlutprisInga bud
Modelljärnvägs-delar. Bl.a Märklin, Lima m.m.
34013
Slutpris260 SEK
ERIKA LAGERBIELKE. Skål, "Louise", Orrefors.
33996
Slutpris200 SEK
Diverse frimärken. Nordkorea.
34015
Diverse frimärken. Nordkorea.
Slutpris100 SEK
Skåp/skänk. Nyrenässans, 1800/1900-talet.
34026
Slutpris350 SEK
Försvarets förvaringslådor för handpump & magnetventil.
34010
Slutpris230 SEK
PARTI PORSLIN. 6 Delar, Japan, 1900-tal.
33670
SlutprisInga bud
Vas. Royal Copenhagen.
33793
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
Diverse. bijouterier.
33991
Diverse. bijouterier.
Slutpris80 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, signerad M. Carlström.
34035
SlutprisInga bud
Trädgårdsdekoration. Hus, trä & metall, hemmabygge.
33990
Slutpris80 SEK
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20,5.
33696
Slutpris80 SEK
KAFFESERVISDELAR, porslin, 1900-talets första hälft.
33742
Slutpris80 SEK
SVANTE SKOGH. Stol, teak, Breox, 1960-talet.
34030
SlutprisInga bud
MARTTI RYTKÖNEN. "Ruccola", 3 delar, Kosta Boda.
34000
Slutpris140 SEK
Diverse sällskapsspel.
34011
Diverse sällskapsspel.
Slutpris160 SEK
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20.
33697
Slutpris80 SEK
Diverse keramik. Bl.a Irma Yourstone m.m.
34002
SlutprisInga bud
MONICA BACKSTRÖM. Vas, "Moon Landing", blått glas, Kosta Boda, osignerad.
33997
Slutpris260 SEK
Skrivbord. Furu, Jugend, 1800/1900-talet.
34022
Slutpris100 SEK
4 Samlartallrikar. Stavangerflint. Ridley Borchgrevink.
33716
Slutpris80 SEK
Diverse glas. Bl.a Orrefors m.m.
34005
Slutpris80 SEK
FAT, konstmassa, Kina, 1900-tal.
33739
SlutprisInga bud
Diverse postfriska frimärkshäften. Sverige & blandade länder.
34016
Slutpris230 SEK
SIVERT. Blåslampa typ 263 Mässing.
33628
SlutprisInga bud
LJUSSTAKAR. Ett par, Gense. Märkta Gense 18-8 Stainless, Sweden.
33684
SlutprisInga bud
Kolhämtare, Koppar.
34024
Kolhämtare, Koppar.
SlutprisInga bud
Äldre trappstege. Hopfällbar.
34031
Äldre trappstege. Hopfällbar.
Slutpris320 SEK
Diverse. Mestadels kamerarelaterat.
34017
Slutpris80 SEK
ESTER WALLIN. Figurin, "Björn", Upsala Ekeby.
33782
SlutprisInga bud
JORDGLOB. Räth Politiska Jordglob. 1900-talets mitt.
33674
Slutpris80 SEK
Ljusstake. Metall, Stilling, Danmark, 1900-talet.
33779
SlutprisInga bud
SVEN-ERIK SKAWONIUS. Hänkelvas, porslin, "Aromatic", Gefle/Upsala Ekeby.
33669
SlutprisInga bud
Spegel. Teak, Nygeverken, 1950/60-talet.
34037
Slutpris100 SEK
VÄGGRELIEF, keramik, Ulla Winblad, Alingsås, signerad.
33689
Slutpris80 SEK
ASKFAT, 5-stycken, rostfritt stål, Prince.
33683
SlutprisInga bud
BORDSLAMPA. Gips, modern tillverkning.
33678
SlutprisInga bud
33688
SlutprisInga bud
33685
SlutprisInga bud
EDIT PEDERSEN. Skulptur, keramik, Danmark, signerad EP
33993
Slutpris550 SEK
Diverse glas. 23 Delar, 1900-talet.
33749
SlutprisInga bud
TAKLAMPA, glas/mässing, 1900-tal.
33738
SlutprisInga bud
10 Glas "Sierra" Arcoroc & 4 Coasters Scandia guld.
34019
SlutprisInga bud
TORBJÖRN MARTINSSON. Olja på duk, "Rådjur", signerad.
34034
SlutprisInga bud
Diverse porslin. Bl.a Porsgrund, Rörstrand, Upsala Ekeby/Karlskrona m.m.
33765
Slutpris80 SEK
2 Pinnstolar. Bemålade.
34027
2 Pinnstolar. Bemålade.
Slutpris140 SEK