Börjar: 15 jul 2024 08:39Avslutas: 23 jul 2024 17:00
23 JULI 2024
33994
OLE WINTHER. 2 Karaffer, "Viking", Holmegaard.
Slutpris180 SEK
34025
Orientaliskt porslin.
Slutpris80 SEK
34028
2 Pinnstolar. Bemålade, Bl.a Edsbyverken.
Slutpris140 SEK
34001
2 Väggprydnader Egypten & korg.
SlutprisInga bud
34008
Diverse. Bl.a taklampor, diabildsvisare m.m.
SlutprisInga bud
33665
Kaffeservis. "Toledo", Rörstrand.
SlutprisInga bud
33784
KATARINA FLORDAL. 2 Figuriner, Kattis Keramik, Varberg.
SlutprisInga bud
33681
BORDSLAMPA. Philips, Typ QTG 200, 1900-talets senare del.
SlutprisInga bud
34003
Diverse. Bl.a Marmeladburkar Svenskt tenn, Artiform teak m.m.
Slutpris230 SEK
33653
Vas, Porslin. Samtida. Kina.
SlutprisInga bud
33759
Delar av Kaffeserviser. Gustavsberg, Bavaria, Bing & Gröndal.
Slutpris80 SEK
34014
Cirka 1900gram frimärken, tvättade & klipp.
SlutprisInga bud
34033
MAGNUS OLESEN. Karmstol, Durup, Danmark.
Slutpris350 SEK
34036
RUNE JILLNESJÖ. Olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
34020
Diverse blått glas.
Slutpris160 SEK
33663
Vas. Japan.
Slutpris80 SEK
33998
Kanna. "Blå Kant", Bergdala.
Slutpris120 SEK
34032
Soffbord. Teak, Alberts Tibro, 1960/70-talet, omärkt.
Slutpris80 SEK
33686
VAS, porslin, Japan, Imari, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
34023
SlutprisInga bud
33764
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gefle, Rörstrand, Guldkroken, EGO m.m.
Slutpris80 SEK
33694
BORDSLAMPA, mässing och mahogny, modern tillverkning.
Slutpris80 SEK
33788
SKÅL, porslin, Japan, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
34004
Diverse pussel.
SlutprisInga bud
33703
GROGGLAS, 8-stycken, målad dekor, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33805
VÄGGLAMPOR, ett par, brons, 1900-talets första hälft.
SlutprisInga bud
33719
Kaffeservis. 12 Koppar med fat, "Helena", Poland.
Slutpris80 SEK
34009
Panasonic. Portable Stereo CD System.
SlutprisInga bud
33995
2 Halsband. Kalevala Koru, brons & R. Ottosson, Tenn.
Slutpris350 SEK
33992
Diverse bijouterier.
Slutpris100 SEK
33999
2 Dalahästar. Samtida.
SlutprisInga bud
34006
Cristal DÀrtques. "Venise Saphir", 10 delar.
Slutpris550 SEK
34012
OBH Nordica, Matberedare & grillbestick.
Slutpris160 SEK
34018
Diverse frimärken, Amerika.
Slutpris160 SEK
33676
BORDSLAMPA. Bemålad gips, modern tillverkning.
SlutprisInga bud