Börjar: 12 sep 2024 18:50Avslutas: 19 sep 2024 17:00
19 SEPTEMBER 2024
Kortast tid kvar
35818
Skrivbordslampa. BELID, Typ B4751, Led
Slutpris140 SEK
35853
Figurin. PAL. Spanien.
SlutprisInga bud
35833
Diverse jul.
Slutpris120 SEK
35866
2 Fönsterlampor & en vägglampa & en bordslampa Rejmyre.
SlutprisInga bud
35524
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
35835
Diverse elektronik.
SlutprisInga bud
35846
2 Fönsterlampor & 1 bordslampa. Guld Förgyllning. 24 Karat & prismor, Svenskt hantverk.
Slutpris80 SEK
35845
Kockums-gryta 5 Liter.
Slutpris160 SEK
35842
Diverse, flaskor, burkar & trälåda.
Slutpris80 SEK
35539
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
SlutprisInga bud
35821
Diverse belysning.
SlutprisInga bud
35836
Diverse. Bl.a allmoge.
Slutpris80 SEK
35826
Diverse. Bl.a värmeplatta m.m.
SlutprisInga bud
35832
Mobiler & belysning.
SlutprisInga bud
35527
STIG BORGLIND. Etsning, "Sommernatt", signerad.
SlutprisInga bud
35862
Ansikten. Skulpturer.
SlutprisInga bud
35843
Diverse glas. Bl.a bålskål m.m.
SlutprisInga bud
35847
3 Vägglampor. EWÅ Värnamo.
Slutpris290 SEK
35860
Blomsterflickor. Bl.a Elbogen & Rosa Ljung.
Slutpris120 SEK
35869
Diverse allmoge.
SlutprisInga bud
35867
Diverse glas.
SlutprisInga bud
35514
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
SlutprisInga bud
35828
Diverse. Bl.a äldre diskhanddukar, grillbestick m.m.
SlutprisInga bud
35856
Skulptur. Katt. JIE
Slutpris450 SEK
35868
Diverse porslin & keramik.
SlutprisInga bud
35858
Diverse glas.
Slutpris80 SEK
35535
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
Slutpris80 SEK
35819
6 Tyska tomtar. Bl.a Gräfenroda m.m
Slutpris230 SEK
35864
Diverse glas m.m.
Slutpris80 SEK
35854
KARL PERSSON. 2 Keramiktavlor. Höganäs, signerade
SlutprisInga bud
35870
Diverse allmoge.
SlutprisInga bud
35850
Diverse. Glöggslevar från Dorre. Flasköppnare, Aida m.m.
Slutpris80 SEK
35824
Diverse allmoge.
SlutprisInga bud
35841
Diverse porslin & keramik. Bl.a Rörstrand, Bavaria, m.m.
SlutprisInga bud
35540
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
SlutprisInga bud
35839
Diverse plåtburkar.
SlutprisInga bud
35871
Stor figurin. CAPODIMONTE ITALIEN. Skadad.
Slutpris80 SEK
35825
Diverse Jul.
Slutpris260 SEK
35529
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
SlutprisInga bud
35857
Diverse figuriner & keramiktavlor. Bl.a JIE m.m.
SlutprisInga bud
35859
Diverse glas. Bl.a vaser m.m.
SlutprisInga bud
35834
Diverse porslin. Bl.a Gustavsberg, Rheinpfalz m.m.
Slutpris120 SEK
35822
Julbelysning.
SlutprisInga bud
35528
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
SlutprisInga bud
35863
Diverse figuriner. Bl.a Wagner & Apel, Lippelsdorf m.m.
SlutprisInga bud
35823
Diverse träföremål.
Slutpris400 SEK
35848
Diverse glas.
Slutpris120 SEK
35840
Diverse Keramik & porslin. Bl.a Höganäs, Skottorp m.m.
Slutpris80 SEK
Kontakt
Laholms Handel Auktioner Partier
Kristianstadsvägen 65
31232 Laholm
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.