Börjar: 12 sep 2024 18:50Avslutas: 19 sep 2024 17:00

19 SEPTEMBER 2024

Avslutad
Skrivbordslampa. BELID, Typ B4751, Led
35818
Skrivbordslampa. BELID, Typ B4751, Led
Slutpris140 SEK
Avslutad
Figurin. PAL. Spanien.
35853
Figurin. PAL. Spanien.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse jul.
35833
Diverse jul.
Slutpris120 SEK
Avslutad
2 Fönsterlampor & en vägglampa & en bordslampa Rejmyre.
35866
2 Fönsterlampor & en vägglampa & en bordslampa Rejmyre.
SlutprisInga bud
Avslutad
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
35524
GUSTAV GUNNARSSON. Olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse elektronik.
35835
Diverse elektronik.
SlutprisInga bud
Avslutad
2 Fönsterlampor & 1 bordslampa. Guld Förgyllning. 24 Karat & prismor, Svenskt hantverk.
35846
2 Fönsterlampor & 1 bordslampa. Guld Förgyllning. 24 Karat & prismor, Svenskt hantverk.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Kockums-gryta 5 Liter.
35845
Kockums-gryta 5 Liter.
Slutpris160 SEK
Avslutad
Diverse, flaskor, burkar & trälåda.
35842
Diverse, flaskor, burkar & trälåda.
Slutpris80 SEK
Avslutad
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
35539
MAURICE MOBERG. Färglitografi, "Blommor i fönsterkarm", signerad och numrerad 12/90.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse belysning.
35821
Diverse belysning.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse. Bl.a allmoge.
35836
Diverse. Bl.a allmoge.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse. Bl.a värmeplatta m.m.
35826
Diverse. Bl.a värmeplatta m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Mobiler & belysning.
35832
Mobiler & belysning.
SlutprisInga bud
Avslutad
STIG BORGLIND. Etsning, "Sommernatt", signerad.
35527
STIG BORGLIND. Etsning, "Sommernatt", signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
Ansikten. Skulpturer.
35862
Ansikten. Skulpturer.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse glas. Bl.a bålskål m.m.
35843
Diverse glas. Bl.a bålskål m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
3 Vägglampor. EWÅ Värnamo.
35847
3 Vägglampor. EWÅ Värnamo.
Slutpris290 SEK
Avslutad
Blomsterflickor. Bl.a Elbogen & Rosa Ljung.
35860
Blomsterflickor. Bl.a Elbogen & Rosa Ljung.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Diverse allmoge.
35869
Diverse allmoge.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse glas.
35867
Diverse glas.
SlutprisInga bud
Avslutad
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
35514
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Reproduktion på duk, "Sydländsk kustbild", signerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse. Bl.a äldre diskhanddukar, grillbestick m.m.
35828
Diverse. Bl.a äldre diskhanddukar, grillbestick m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Skulptur. Katt. JIE
35856
Skulptur. Katt. JIE
Slutpris450 SEK
Avslutad
Diverse porslin & keramik.
35868
Diverse porslin & keramik.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse glas.
35858
Diverse glas.
Slutpris80 SEK
Avslutad
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
35535
GÖSTA HÖGARDH. Akvarell, "Morgon Söndrum", signerad. A tergo betitlad och daterad 1950.
Slutpris80 SEK
Avslutad
6 Tyska tomtar. Bl.a Gräfenroda m.m
35819
6 Tyska tomtar. Bl.a Gräfenroda m.m
Slutpris230 SEK
Avslutad
Diverse glas m.m.
35864
Diverse glas m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
KARL PERSSON. 2 Keramiktavlor. Höganäs, signerade
35854
KARL PERSSON. 2 Keramiktavlor. Höganäs, signerade
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse allmoge.
35870
Diverse allmoge.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse. Glöggslevar från Dorre. Flasköppnare, Aida m.m.
35850
Diverse. Glöggslevar från Dorre. Flasköppnare, Aida m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse allmoge.
35824
Diverse allmoge.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse porslin & keramik. Bl.a Rörstrand, Bavaria, m.m.
35841
Diverse porslin & keramik. Bl.a Rörstrand, Bavaria, m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
35540
HUGO ZUHR. Färglitografi, "Båt", signerad och numrerad 102/200.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse plåtburkar.
35839
Diverse plåtburkar.
SlutprisInga bud
Avslutad
Stor figurin. CAPODIMONTE ITALIEN. Skadad.
35871
Stor figurin. CAPODIMONTE ITALIEN. Skadad.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse Jul.
35825
Diverse Jul.
Slutpris260 SEK
Avslutad
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
35529
GUNNAR LARSSON. Färglitografi, "Golfspelare". signerad och numrerad 10/125.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse figuriner & keramiktavlor. Bl.a JIE m.m.
35857
Diverse figuriner & keramiktavlor. Bl.a JIE m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse glas. Bl.a vaser m.m.
35859
Diverse glas. Bl.a vaser m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse porslin. Bl.a Gustavsberg, Rheinpfalz  m.m.
35834
Diverse porslin. Bl.a Gustavsberg, Rheinpfalz m.m.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Julbelysning.
35822
Julbelysning.
SlutprisInga bud
Avslutad
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
35528
HARDY STRID. Färgserigrafi, "Abstrakt komposition". Signerad och numrerad 12/100.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse figuriner. Bl.a Wagner & Apel, Lippelsdorf m.m.
35863
Diverse figuriner. Bl.a Wagner & Apel, Lippelsdorf m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse träföremål.
35823
Diverse träföremål.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Diverse glas.
35848
Diverse glas.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Diverse Keramik & porslin. Bl.a Höganäs, Skottorp m.m.
35840
Diverse Keramik & porslin. Bl.a Höganäs, Skottorp m.m.
Slutpris80 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.