Börjar: 14 okt 2024 12:54Avslutas: 22 okt 2024 17:00
22 OKTOBER 2024
36857
Golvlampa. EWÅ, Värnamo, Modell G-13, mässing
Slutpris320 SEK
36829
LOTTA BENTER. Figurin. "Amagerpiga" Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK
36845
Skrivbordstol. Engelsk stil, skinn, 1900-talet.
Slutpris1 600 SEK
36854
Fåtölj. Art Deco, 1930/1940-talet.
Slutpris80 SEK
36575
GUNNAR OLAUSSON. Akvarell, Abstrakt komposition, signerad och daterad -68.
Slutpris80 SEK
36834
Diverse plåtburkar.
Slutpris100 SEK
36799
2 Takfläkt. Österberg. TKC 125 A Aut TK
SlutprisInga bud
36558
Taklampa/plafond med prismor, 1900-talets mitt.
SlutprisInga bud
36798
4 Fruktskålar, vitmålad metall, Samtida, oanvända.
SlutprisInga bud
36843
Verktygslåda med diverse.
Slutpris120 SEK
36844
Singer symaskinsunderrede med stenskiva.
Slutpris230 SEK
36837
2 Vägglampor. Retro. HAMALUX
Slutpris140 SEK
36810
Tidningsställ. Roting.
Slutpris80 SEK
36831
Kanna. "Musselmalet". Bing & Gröndal.
Slutpris350 SEK
36814
Kikare. Convair. 7x50cm.
Slutpris100 SEK
36567
ROBERT HÖGFELDT. Efter. Tryck. Offset.
Slutpris80 SEK
36797
Diverse verktyg m.m.
Slutpris80 SEK
36789
Diverse textil.
SlutprisInga bud
36570
BERTIL LANDELIUS. Olja på pannå, "Offerplatsen", Signerad.
SlutprisInga bud
36790
Diverse allmoge m.m.
SlutprisInga bud
36846
Stor verktygsväska, IRONSIDE med innehåll.
Slutpris120 SEK
36835
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
36858
2 Regissörstolar. Teak, Bruka Design.
Slutpris320 SEK
36578
NILS ZETTERBERG. Färglitografi, "Stilleben", signerad, numrerad 82/110.
SlutprisInga bud
36848
2 Vitrinskåp. Samtida, med belysning.
Slutpris80 SEK
36823
Docka & kanna med virkad klänning.
SlutprisInga bud
36794
14 Krukor / ytterfoder. Guld & vit färg. 3 Storlekar, oanvända
Slutpris320 SEK
36806
Bryggeristol. Trä & metall, 1900-talet.
Slutpris260 SEK
36800
Diverse blandat.
SlutprisInga bud
36850
Diverse verktyg m.m.
Slutpris80 SEK
36855
Rottingstol. 1900-talet.
Slutpris80 SEK
36853
Klänning från Grønnegårds Teater, Danmark. Storlek okänd.
Slutpris260 SEK
36807
Klappstol & Pelarbord.
SlutprisInga bud
36841
Sorteringsskåp "LUNA" m.m.
Slutpris140 SEK
36572
NILS ENGSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsinteriör", signerad
SlutprisInga bud
36796
2 FIAMMA. Utjämningsramper.
Slutpris80 SEK
36859
Serveringsvagn. Sylvan, England, 1900-talet.
Slutpris450 SEK
36576
LAINA LAHJO LAINE. Olja, daterad på baksidan 1940.
SlutprisInga bud
36801
3 Krukor. Konstrotting.
Slutpris80 SEK
36805
Hopfällbar stol. Klappstol. Skinn.
Slutpris160 SEK
36832
ROYAL COPENHAGEN. "Blå blomster", 6 Kaffekoppar & 7 fat.
Slutpris100 SEK
36803
Ställning Metall. Blomster-piedestal.
Slutpris80 SEK
36793
Diverse allmoge m.m.
Slutpris80 SEK
36569
BERTIL MÅRTENSSON. Olja på pannå, "stilleben", signerad.
SlutprisInga bud
36836
Symaskin. Singer.
Slutpris120 SEK
36852
Taklampa, armatur, samtida.
Slutpris230 SEK
36856
Soffa. Välvd modell, möjligtvis Danmark. 1930-40 tal.
Slutpris160 SEK
36830
Äldre Hårtork. Porslin, Danmark.
SlutprisInga bud