Börjar: 14 okt 2024 12:54Avslutas: 22 okt 2024 17:00

22 OKTOBER 2024

Golvlampa. EWÅ, Värnamo, Modell G-13, mässing
36857
Slutpris320 SEK
LOTTA BENTER. Figurin. "Amagerpiga" Royal Copenhagen.
36829
Slutpris200 SEK
Skrivbordstol. Engelsk stil, skinn, 1900-talet.
36845
Slutpris1 600 SEK
Fåtölj. Art Deco, 1930/1940-talet.
36854
Slutpris80 SEK
GUNNAR OLAUSSON. Akvarell, Abstrakt komposition, signerad och daterad -68.
36575
Slutpris80 SEK
Diverse plåtburkar.
36834
Diverse plåtburkar.
Slutpris100 SEK
2 Takfläkt. Österberg. TKC 125 A Aut TK
36799
SlutprisInga bud
Taklampa/plafond med prismor, 1900-talets mitt.
36558
SlutprisInga bud
4 Fruktskålar, vitmålad metall, Samtida, oanvända.
36798
SlutprisInga bud
Verktygslåda med diverse.
36843
Verktygslåda med diverse.
Slutpris120 SEK
Singer symaskinsunderrede med stenskiva.
36844
Slutpris230 SEK
2 Vägglampor. Retro. HAMALUX
36837
2 Vägglampor. Retro. HAMALUX
Slutpris140 SEK
Tidningsställ. Roting.
36810
Tidningsställ. Roting.
Slutpris80 SEK
Kanna. "Musselmalet". Bing & Gröndal.
36831
Slutpris350 SEK
Kikare. Convair. 7x50cm.
36814
Kikare. Convair. 7x50cm.
Slutpris100 SEK
ROBERT HÖGFELDT. Efter. Tryck. Offset.
36567
Slutpris80 SEK
Diverse verktyg m.m.
36797
Diverse verktyg m.m.
Slutpris80 SEK
Diverse textil.
36789
Diverse textil.
SlutprisInga bud
BERTIL LANDELIUS. Olja på pannå, "Offerplatsen", Signerad.
36570
SlutprisInga bud
Diverse allmoge m.m.
36790
Diverse allmoge m.m.
SlutprisInga bud
Stor verktygsväska, IRONSIDE med innehåll.
36846
Slutpris120 SEK
Vas. Royal Copenhagen.
36835
Vas. Royal Copenhagen.
SlutprisInga bud
2 Regissörstolar. Teak, Bruka Design.
36858
Slutpris320 SEK
NILS ZETTERBERG. Färglitografi, "Stilleben", signerad, numrerad 82/110.
36578
SlutprisInga bud
2 Vitrinskåp. Samtida, med belysning.
36848
Slutpris80 SEK
Docka & kanna med virkad klänning.
36823
SlutprisInga bud
14 Krukor / ytterfoder. Guld & vit färg. 3 Storlekar, oanvända
36794
Slutpris320 SEK
Bryggeristol. Trä & metall, 1900-talet.
36806
Slutpris260 SEK
Diverse blandat.
36800
Diverse blandat.
SlutprisInga bud
Diverse verktyg m.m.
36850
Diverse verktyg m.m.
Slutpris80 SEK
Rottingstol. 1900-talet.
36855
Rottingstol. 1900-talet.
Slutpris80 SEK
Klänning från Grønnegårds Teater, Danmark. Storlek okänd.
36853
Slutpris260 SEK
Klappstol & Pelarbord.
36807
Klappstol & Pelarbord.
SlutprisInga bud
Sorteringsskåp "LUNA" m.m.
36841
Sorteringsskåp "LUNA" m.m.
Slutpris140 SEK
NILS ENGSTRÖM. Olja på duk, "Gårdsinteriör", signerad
36572
SlutprisInga bud
2 FIAMMA. Utjämningsramper.
36796
2 FIAMMA. Utjämningsramper.
Slutpris80 SEK
Serveringsvagn. Sylvan, England, 1900-talet.
36859
Slutpris450 SEK
LAINA LAHJO LAINE. Olja, daterad på baksidan 1940.
36576
SlutprisInga bud
3 Krukor. Konstrotting.
36801
3 Krukor. Konstrotting.
Slutpris80 SEK
Hopfällbar stol. Klappstol. Skinn.
36805
Slutpris160 SEK
ROYAL COPENHAGEN. "Blå blomster", 6 Kaffekoppar & 7 fat.
36832
Slutpris100 SEK
Ställning Metall. Blomster-piedestal.
36803
Slutpris80 SEK
Diverse allmoge m.m.
36793
Diverse allmoge m.m.
Slutpris80 SEK
BERTIL MÅRTENSSON. Olja på pannå, "stilleben", signerad.
36569
SlutprisInga bud
Symaskin. Singer.
36836
Symaskin. Singer.
Slutpris120 SEK
Taklampa, armatur, samtida.
36852
Taklampa, armatur, samtida.
Slutpris230 SEK
Soffa. Välvd modell, möjligtvis Danmark. 1930-40 tal.
36856
Slutpris160 SEK
Äldre Hårtork. Porslin, Danmark.
36830
SlutprisInga bud