Börjar: 17 maj 2024 12:45Avslutas: 26 maj 2024 17:00
26 MAJ 2024
32596
11 Jultallrikar. Royal Copenhagen, 1969-1979.
Slutpris80 SEK
32398
Ölstop. Majolika, Rörstrand, 1800-talet.
SlutprisInga bud
32608
Figurin. Gräfenthal, Tyskland.
SlutprisInga bud
32597
10 Jultallrikar. Royal Heidelberg 1971-1980.
SlutprisInga bud
32602
GUSTAVSBERG. 9 Samlartallrikar, Jul tallrikar 1971-1975 (Dubletter av 1971 & 1972). + Minnestallrikar.
Slutpris100 SEK
32610
Diverse keramik. Bl.a Jani, Tilgmans, Brandi.
Slutpris230 SEK
32676
Rörstrand. Samlartallrikar. Jultallrikar 1969-1978, Mors dag 1971-1978, Farsdag 1971-1978 & Vasaloppet 1973x3, 1974.
Slutpris80 SEK
32598
SVEND JENSEN. 11 Samlartallrikar, 1970-1980, Desiree Danmark, Old Copenhagen Blue.
Slutpris80 SEK
32299
MARGARETA HENNIX. Ytterfoder, "Bladrelief". Gustavsberg.
Slutpris80 SEK
32604
23 Samlar tallrikar. Sveriges Landskap. 1970-1992, Bavaria.
Slutpris80 SEK
32617
ROSA LJUNG. 5 Delar.
SlutprisInga bud
32629
Diverse porslin. Bl.a Bing & Gröndal, Rheinpfalz Hartporzellan m.m.
SlutprisInga bud
32606
ALAN LOGAN. Figurin, Stengods, signerad & numrerad 176/200.
Slutpris80 SEK
32603
13 Samlar tallrikar. Bing & Gröndal. Jultallrikar 1969-1980 & Olympiade Munchen 1972.
Slutpris80 SEK
32305
THOMAS HELLSTRÖM. Väggtavla, keramik & trä, "Domherrar", Nittsjö.
Slutpris80 SEK
32627
Diverse. Keramik & glas. Bl.a Nittsjö, Höganäs, JIE m.m.
Slutpris160 SEK
32605
Diverse tallrikar. Bl.a Meissen, Rörstrand, Bavaria, Royal Copenhagen, Orrefors m.m.
SlutprisInga bud
32677
Diverse porslin. Bl.a Rosa Ljung m.m.
SlutprisInga bud
32403
OLLE ALBERIUS. Vas & tändare, Rörstrand.
SlutprisInga bud
32634
Diverse keramik.
SlutprisInga bud