Börjar: 14 jun 2024 13:20Avslutas: 23 jun 2024 17:00

23 JUNI 2024

Ljuskrona. Rokokostil, 1900-talets början, renoveringsobjekt.
33211
Slutpris230 SEK
GRAHAM STACY. Färglitografi, "Ulv", signerad och numrerad 290/360.
33191
Slutpris80 SEK
SPELBORD. Mahogny, rokokostil, 1800-talet.
33186
Slutpris260 SEK
SVEN ERIK HÖJLAND. Olja på duk, "Vinterlandskap", signerad.
33202
SlutprisInga bud
STOL. Engelsk stil.
33178
STOL. Engelsk stil.
Slutpris80 SEK
Dockmöbler.
32848
Dockmöbler.
SlutprisInga bud
PÄR ÅKERED. Olja på duk, "Kustlandskap", signerad.
33201
Slutpris80 SEK
STOL, rokokostil, 1900-talets första hälft.
33177
Slutpris290 SEK
STOLAR samt TABURETT, 1800-tal.
33182
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk, "Interiör med sittande pojke", osignerad.
33198
SlutprisInga bud
Svenska frimärken. Bl.a Postfriska.
33151
Slutpris350 SEK
VÄGGUR. Junghans, 1900-talets början.
33188
Slutpris160 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Flicka med leksak", signerad samt daterad 1955.
33196
SlutprisInga bud
Lampskärmar.
33152
Lampskärmar.
Slutpris200 SEK
Diverse brännarerör till fotogenlampor.
33138
SlutprisInga bud
NATTDUKSBORD, 2 st, furu.
33183
NATTDUKSBORD, 2 st, furu.
Slutpris290 SEK
JAN RHODIN. Färglitografi, signerad och numrerad 276/360.
33194
SlutprisInga bud
TRYCK, efter Bernard Buffet.
33174
TRYCK, efter Bernard Buffet.
SlutprisInga bud
33150
SlutprisInga bud
Taklampa. Globmodell, mässing/glas.
33212
Slutpris140 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Kvinnoporträtt", osignerad.
33200
SlutprisInga bud
Diverse frimärken, Tjeckoslovakien.
33149
Slutpris100 SEK
Diverse böcker.
33144
Diverse böcker.
Slutpris140 SEK
Diverse vinylskivor, CD-Skivor & Kassettband.
33143
Slutpris120 SEK
FÅTÖLJER. Emma-stil, ett par, 1900-talets första hälft.
33181
Slutpris100 SEK
ALLAN LINDQVIST. Blandteknink på emalj, "Renar II", signerad.
33193
SlutprisInga bud
6-Personerstält. Mossemarka, oanvänt.
33206
Slutpris650 SEK
KARMSTOL. Allmoge, 1800-tal.
33184
KARMSTOL. Allmoge, 1800-tal.
Slutpris80 SEK
Äldre besman, rånjärn & ullsax.
33141
Slutpris80 SEK
SKÅP. Mahogny, nyrokoko, 1800/1900-talet.
33203
Slutpris600 SEK
Stallfönster med speglar. Gjutjärn.
33207
Slutpris140 SEK
AMERIKAUR, 1900-talet.
33187
AMERIKAUR, 1900-talet.
SlutprisInga bud
KARMSTOL, Barockstil, 1900-talet.
33205
Slutpris260 SEK
33146
Slutpris80 SEK
MATSALSGRUPP, 5-delar, furu, C.E Ekström, Alb Johansson, 1900-talets andra hälft.
33175
Slutpris80 SEK
Diverse frimärken. Danmark.
33145
Diverse frimärken. Danmark.
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Kvinnoansikte", signerad.
33199
SlutprisInga bud
CAMPINGBORD, hopfällbart.
33190
CAMPINGBORD, hopfällbart.
Slutpris140 SEK
Delar till modelljärnväg. Blandade fabrikat, Bl.a Fleichmann, Lima, Liliput m.m.
33148
Slutpris320 SEK
SEKRETÄR. Mahogny, 1800-talet.
33176
Slutpris80 SEK
ROLF MAGNUSSON. Gouache, "Skånegård", signerad Rolf M.
33172
SlutprisInga bud
PELARBORD, med intarsia, 1900-talets andra hälft.
33204
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på papp, Signerad samt daterad 1949.
33197
SlutprisInga bud
Dammsugare. Electrolux 748.
30748
Dammsugare. Electrolux 748.
Slutpris60 SEK
33142
Slutpris100 SEK
STINA SUNDSTRÖM. Pastell, signerad.
33195
Slutpris140 SEK
STOLAR, 5 st, samtida.
33210
STOLAR, 5 st, samtida.
Slutpris160 SEK
Diverse hundkläder.
32872
Diverse hundkläder.
SlutprisInga bud