Börjar: 5 jul 2024 08:21Avslutas: 16 jul 2024 17:00
16 JULI 2024
33825
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20.
Slutpris80 SEK
33836
4 Kaffekoppar med fat & 4 assietter. Julrosen. Bing & Gröndal.
Slutpris100 SEK
33816
2 Mangelkorgar. 1900-talet.
Slutpris120 SEK
33192
JANNE BERGSTRÖM. Olja på duk, "Vårpromenad", signerad.
Slutpris320 SEK
33844
2 Uppläggningsfat. Göteborgs Porslinsfabrik. 1898-1902.
Slutpris120 SEK
33848
Playstation 1 & 2 med tillbehör.
Slutpris350 SEK
33807
LJUSPLÅT, koppar, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33824
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 22.
Slutpris100 SEK
33813
TAKLAMPA, Karl Johan-stil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
33200
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Kvinnoporträtt", osignerad.
SlutprisInga bud
33842
Diverse skålar. Glas, Bl.a Orrefors m.m.
Slutpris100 SEK
33841
Diverse lampfötter. Bl.a Gyllbrinks, GMA m.m.
Slutpris140 SEK
33846
3 Ungsformar. Rörstrand & Turidesign.
Slutpris160 SEK
33172
ROLF MAGNUSSON. Gouache, "Skånegård", signerad Rolf M.
SlutprisInga bud
33834
Taklampa, Funkis, retro.
Slutpris100 SEK
33843
Diverse kameror. Polaroid, Kodak, Sony, Grystar.
Slutpris200 SEK
33174
TRYCK, efter Bernard Buffet.
SlutprisInga bud
33822
Slutpris80 SEK
33830
Diverse mynt & sedlar. Bl.a 6 Silvermynt, Skilling 1803, 1812 m.m.
Slutpris1 100 SEK
33812
VÄGGUR, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33196
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Flicka med leksak", signerad samt daterad 1955.
SlutprisInga bud
33440
Diverse Bijouterier.
Slutpris80 SEK
33810
BORDSLAMPA, förgylld metall, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
33839
Kaffeservis. 15 Delar, Krautheim, Tyskland.
Slutpris230 SEK
33194
JAN RHODIN. Färglitografi, signerad och numrerad 276/360.
SlutprisInga bud
33823
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 18.
Slutpris80 SEK
33837
Diverse leksaker.
Slutpris160 SEK
33809
TAKLAMPA, koppar/glas, Jugend, 1900-tal.
Slutpris140 SEK
33199
IVAN JORDELL. Pastell, "Kvinnoansikte", signerad.
Slutpris100 SEK
33826
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 18,5.
Slutpris80 SEK
33820
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Miniatyrmålning, Kvinnoporträtt.
Slutpris80 SEK
33815
VÄGGLAMPOR, 1 par.
Slutpris120 SEK
33835
11 St, Mat tallrikar. EPIAG.
Slutpris100 SEK
33193
ALLAN LINDQVIST. Blandteknink på emalj, "Renar II", signerad.
SlutprisInga bud
33468
Kontorsstol. Samtida.
SlutprisInga bud
33828
SUXANNE ÖHLÉN. ´´Claire de lune´´ , Rörstrand, 11 Kaffekoppar, 12 kaffefat & 12 assietter.
Slutpris160 SEK
33817
2 Vaser. Erik Höglund för Kosta Boda & Ekenäs.
Slutpris260 SEK
33840
3 Lampor. Samtida.
Slutpris100 SEK
33806
VÄGGLJUSSTAKE, järn, 1900-talets första hälft.
Slutpris80 SEK
33827
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 19.
Slutpris80 SEK
33819
FRIMÄRKEN, 2 st. inramade, Elvis Presley, "First day of issue".
Slutpris80 SEK
33833
Vas. Bo Borgström, Åseda & 3 skålar Nissen Design, Danmark.
Slutpris100 SEK
33814
PROJEKTOR, Noris Slide.
SlutprisInga bud
33832
Diverse Ljusmanschetter i glas.
Slutpris120 SEK
33808
PIGTITTARE, 1900-tal.
SlutprisInga bud
33811
LITEN LJUSKRONA, mässing, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
33845
2 Spel till SEGA Mega Drive.
Slutpris120 SEK
33821
KLACKRING, sterlingsilver. Storlek 20.
Slutpris100 SEK