Börjar: 5 jul 2024 08:21Avslutas: 16 jul 2024 17:00

16 JULI 2024

KLACKRING, sterlingsilver, storlek 20.
33825
Slutpris80 SEK
4 Kaffekoppar med fat & 4 assietter. Julrosen. Bing & Gröndal.
33836
Slutpris100 SEK
2 Mangelkorgar. 1900-talet.
33816
2 Mangelkorgar. 1900-talet.
Slutpris120 SEK
JANNE BERGSTRÖM. Olja på duk, "Vårpromenad", signerad.
33192
Slutpris320 SEK
2 Uppläggningsfat. Göteborgs Porslinsfabrik. 1898-1902.
33844
Slutpris120 SEK
Playstation 1 & 2 med tillbehör.
33848
Slutpris350 SEK
LJUSPLÅT, koppar, 1900-tal.
33807
LJUSPLÅT, koppar, 1900-tal.
SlutprisInga bud
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 22.
33824
Slutpris100 SEK
TAKLAMPA, Karl Johan-stil, 1900-tal.
33813
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Pastell, "Kvinnoporträtt", osignerad.
33200
SlutprisInga bud
Diverse skålar. Glas, Bl.a Orrefors m.m.
33842
Slutpris100 SEK
Diverse lampfötter. Bl.a Gyllbrinks, GMA m.m.
33841
Slutpris140 SEK
3 Ungsformar. Rörstrand & Turidesign.
33846
Slutpris160 SEK
ROLF MAGNUSSON. Gouache, "Skånegård", signerad Rolf M.
33172
SlutprisInga bud
Taklampa, Funkis, retro.
33834
Taklampa, Funkis, retro.
Slutpris100 SEK
Diverse kameror. Polaroid, Kodak, Sony, Grystar.
33843
Slutpris200 SEK
TRYCK, efter Bernard Buffet.
33174
TRYCK, efter Bernard Buffet.
SlutprisInga bud
33822
Slutpris80 SEK
Diverse mynt & sedlar. Bl.a 6 Silvermynt, Skilling 1803, 1812 m.m.
33830
Slutpris1 100 SEK
VÄGGUR, trä/metall, 1900-tal.
33812
VÄGGUR, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris80 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Akvarell, "Flicka med leksak", signerad samt daterad 1955.
33196
SlutprisInga bud
Diverse Bijouterier.
33440
Diverse Bijouterier.
Slutpris80 SEK
BORDSLAMPA, förgylld metall, 1900-tal.
33810
Slutpris100 SEK
Kaffeservis. 15 Delar, Krautheim, Tyskland.
33839
Slutpris230 SEK
JAN RHODIN. Färglitografi, signerad och numrerad 276/360.
33194
SlutprisInga bud
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 18.
33823
Slutpris80 SEK
Diverse leksaker.
33837
Diverse leksaker.
Slutpris160 SEK
TAKLAMPA, koppar/glas, Jugend, 1900-tal.
33809
Slutpris140 SEK
IVAN JORDELL. Pastell, "Kvinnoansikte", signerad.
33199
Slutpris100 SEK
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 18,5.
33826
Slutpris80 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Miniatyrmålning, Kvinnoporträtt.
33820
Slutpris80 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par.
33815
VÄGGLAMPOR, 1 par.
Slutpris120 SEK
11 St, Mat tallrikar. EPIAG.
33835
11 St, Mat tallrikar. EPIAG.
Slutpris100 SEK
ALLAN LINDQVIST. Blandteknink på emalj, "Renar II", signerad.
33193
SlutprisInga bud
Kontorsstol. Samtida.
33468
Kontorsstol. Samtida.
SlutprisInga bud
SUXANNE ÖHLÉN. ´´Claire de lune´´ , Rörstrand, 11 Kaffekoppar, 12 kaffefat & 12 assietter.
33828
Slutpris160 SEK
2 Vaser. Erik Höglund för Kosta Boda & Ekenäs.
33817
Slutpris260 SEK
3 Lampor. Samtida.
33840
3 Lampor. Samtida.
Slutpris100 SEK
VÄGGLJUSSTAKE, järn, 1900-talets första hälft.
33806
Slutpris80 SEK
KLACKRING, sterlingsilver, storlek 19.
33827
Slutpris80 SEK
FRIMÄRKEN, 2 st. inramade, Elvis Presley, "First day of issue".
33819
Slutpris80 SEK
Vas. Bo Borgström, Åseda & 3 skålar Nissen Design, Danmark.
33833
Slutpris100 SEK
PROJEKTOR, Noris Slide.
33814
PROJEKTOR, Noris Slide.
SlutprisInga bud
Diverse Ljusmanschetter i glas.
33832
Slutpris120 SEK
PIGTITTARE, 1900-tal.
33808
PIGTITTARE, 1900-tal.
SlutprisInga bud
LITEN LJUSKRONA, mässing, 1900-tal.
33811
Slutpris80 SEK
2 Spel till SEGA Mega Drive.
33845
2 Spel till SEGA Mega Drive.
Slutpris120 SEK
KLACKRING, sterlingsilver. Storlek 20.
33821
Slutpris100 SEK