Börjar: 12 aug 2024 15:18Avslutas: 20 aug 2024 17:00

20 AUGUSTI 2024

Avslutad
Mindre konjakskupor. 11st, Theresienthal, Tyskland.
34906
Mindre konjakskupor. 11st, Theresienthal, Tyskland.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Figurin. NAO by Lladro.
34927
Figurin. NAO by Lladro.
Slutpris200 SEK
Avslutad
3 Samurajsvärd på ställ, samtida.
34914
3 Samurajsvärd på ställ, samtida.
Slutpris180 SEK
Avslutad
LARS DREJARE (Lars Ljunggren). 2 Ägg, Stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
34492
LARS DREJARE (Lars Ljunggren). 2 Ägg, Stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris140 SEK
Avslutad
Golvur. 1981.
34947
Golvur. 1981.
Slutpris120 SEK
Avslutad
4 Inramade brodyrer.
34935
4 Inramade brodyrer.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Klocka, koppar, GENFA Carl Westh.
34907
Klocka, koppar, GENFA Carl Westh.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Diverse glas.
34898
Diverse glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Ljusstake, Smide.
34925
Ljusstake, Smide.
SlutprisInga bud
Avslutad
6 Klädkrokar. Malm, 1900-talet.
34911
6 Klädkrokar. Malm, 1900-talet.
Slutpris260 SEK
Avslutad
ANITA NYLUND. Eldfast form, "Janssons Frestelse", JIE, No 114.
34917
ANITA NYLUND. Eldfast form, "Janssons Frestelse", JIE, No 114.
Slutpris160 SEK
Avslutad
10 Dessertskålar, Smålandshyttan.
34899
10 Dessertskålar, Smålandshyttan.
SlutprisInga bud
Avslutad
3 Inramade brodyrer & 1 med tryck, Guld ramar.
34910
3 Inramade brodyrer & 1 med tryck, Guld ramar.
Slutpris120 SEK
Avslutad
5 Silvermynt, GoldQuest, 2004, Joan Pau ll, 160gram.
34905
5 Silvermynt, GoldQuest, 2004, Joan Pau ll, 160gram.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Kassettband & DVD Filmer.
34903
Kassettband & DVD Filmer.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse.
34916
Diverse.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Sodastream & 4 Flaskor.
34930
Sodastream & 4 Flaskor.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Potta. Porslin, Arabia, Finland, 1900-talet.
34912
Potta. Porslin, Arabia, Finland, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
Avslutad
THOMAS DAM. 14 Troll. Danmark.
34908
THOMAS DAM. 14 Troll. Danmark.
Slutpris260 SEK
Avslutad
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Ägg, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
34484
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Ägg, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vas, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
34936
Vas, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
Slutpris80 SEK
Avslutad
2 Mindre bord.
34950
2 Mindre bord.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Diverse. Bl.a Tilgmans, Gustavsberg, Skottorp m.m.
34920
Diverse. Bl.a Tilgmans, Gustavsberg, Skottorp m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse frimärken. Utländska.
34922
Diverse frimärken. Utländska.
Slutpris100 SEK
Avslutad
2 Bokstöd. Änglar, konstmassa, samtida.
34915
2 Bokstöd. Änglar, konstmassa, samtida.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Blekingestol. 3 Ben, fornnordisk stil, handgjord, signerad.
34668
Blekingestol. 3 Ben, fornnordisk stil, handgjord, signerad.
Slutpris80 SEK
Avslutad
LARS HELLSTEN. 4 Ölglas, Skruf.
34509
LARS HELLSTEN. 4 Ölglas, Skruf.
SlutprisInga bud
Avslutad
4 Inramade tryck. Bruno Liljefors.
34926
4 Inramade tryck. Bruno Liljefors.
SlutprisInga bud
Avslutad
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Muggar, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
34483
LARS DREJARE (LARS LJUNGGREN) 2 Muggar, stengods, Proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris80 SEK
Avslutad
2 Orientaliska vaser, 1900-talet.
34921
2 Orientaliska vaser, 1900-talet.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Diverse glas. Bl.a Kosta m.m.
34919
Diverse glas. Bl.a Kosta m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
AWAB Pall.
34924
AWAB Pall.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Belysning, klockor m.m.
34901
Belysning, klockor m.m.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Äldre brandhjälm. 1800/1900- talet.
34931
Äldre brandhjälm. 1800/1900- talet.
Slutpris140 SEK
Avslutad
Vas, Rörstrand. Drejaregruppen 1977.
34900
Vas, Rörstrand. Drejaregruppen 1977.
SlutprisInga bud
Avslutad
Akupunktur modell, 3 Affischer & instruktionsbok.
34918
Akupunktur modell, 3 Affischer & instruktionsbok.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Soffa. 3-Sits, grått tyg, fabrikat okänt.
34949
Soffa. 3-Sits, grått tyg, fabrikat okänt.
Slutpris290 SEK
Avslutad
Diverse. Mestadels nysilver.
34902
Diverse. Mestadels nysilver.
Slutpris80 SEK
Avslutad
Figurin, Royal Copenhagen.
34929
Figurin, Royal Copenhagen.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Fågelbad. Metall, samtida.
34951
Fågelbad. Metall, samtida.
Slutpris230 SEK
Avslutad
Kakfat, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
34913
Kakfat, "Blå Måsen", Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Snurrfåtölj. 1960-Talet, galon, okänt fabrikat.
34946
Snurrfåtölj. 1960-Talet, galon, okänt fabrikat.
Slutpris320 SEK
Avslutad
LARS DREJARE (Lars Ljungren). Läppmugg & mustaschmugg, proveniens Lars Ljunggrens hem.
34491
LARS DREJARE (Lars Ljungren). Läppmugg & mustaschmugg, proveniens Lars Ljunggrens hem.
Slutpris80 SEK
Avslutad
EDVIN OLLERS, 23 delar, Kosta.
34933
EDVIN OLLERS, 23 delar, Kosta.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Paraplyställ, Metall, samtida.
34937
Paraplyställ, Metall, samtida.
Slutpris140 SEK
Avslutad
VILHELM BJERKE PETERSEN, Vas/skål, stengods, "Fasett", Rörstrand.
34932
VILHELM BJERKE PETERSEN, Vas/skål, stengods, "Fasett", Rörstrand.
Slutpris120 SEK
Avslutad
2 Kantänglar. Konstmassa, samtida.
34934
2 Kantänglar. Konstmassa, samtida.
SlutprisInga bud
Avslutad
DVD & MUSIK.
34923
DVD & MUSIK.
SlutprisInga bud
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.